Bölgenin Tek Kayak Merkezi Yatırımcıları Bekliyor

Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer alan Şanlıurfa’daki Karacadağ Kayak Merkezi’ne her geçen yıl artan ilginin karşılanabilmesi ve ziyaretçilerin merkezde daha uzun süre konaklayabilmesi için yatırımcı desteği bekleniyor.

Siverek ilçe merkezine 45 kilometre mesafede bulunan ve “Güneydoğu’nun Uludağı” olarak nitelendirilen 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi, bölgenin gözde mekanları arasında yer alıyor.

Özellikle hafta sonları yoğunluğun yaşandığı merkeze Şanlıurfa’nın yanı sıra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Adıyaman gibi çevre il ve ilçelerden gelen günübirlik ziyaretçiler, hem beyaz örtü üzerinde kayak keyfi yaşıyor hem de temiz havada mangal yakarak stres atıyor.

Kar kalınlığının bu yıl istenilen seviyeye ulaşmasıyla yoğunluğun yaşandığı kayak merkezinde yöresel kıyafetleriyle kayak yapanlar dikkati çekiyor. Kimi vatandaşlar, kızakla kaymayı tercih ederken, leğen ve deniz yatağıyla kaymaya çalışanlar ise renkli görüntüler oluşturuyor.

Her geçen yıl artan ilgiye rağmen konaklama konusunda talepleri yeteri kadar karşılayamayan merkeze, yatırımcı desteği bekleniyor.

Siverek Kaymakamı Vural Karagül, muhabirimiz Şükrü Dolaş’a yaptığı açıklamada, sezonun açılmasıyla kayak severlerin merkeze gelmeye başladıklarını söyledi.

Bölgede yapılacak yatırımlar sayesinde kayak merkezinin daha da büyüyeceğini ifade eden Karagül, bölgenin güvenli olduğunu vurguladı.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sur'a Bir Lira Gönderen Çocuğun Duygulandıran Mektubu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ortaokul öğrencisinin, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olanlar için açılan kampanyaya gönderdiği bir lirayı koyduğu bağış zarfına yazdığı not, görenleri duygulandırdı. Sur’daki çatışmalar nedeniyle mağduriyet yaşayan ve evlerini terk etmek zorunda kalan aileler için “Siverek İslami Sivil Toplum Kuruluşları” tarafından düzenlenen yardım kampanyası sürüyor. “Sur’daki […]