“Mağdur aileler bu paralarla kendilerine ev alır”

(Özel Haber: Şükrü Dolaş – Cuma Sarı) Surlu aileler için düzenlenen yardım kampanyasına, “Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor” notuyla 1 lira bağışlayan 11 yaşındaki Siverekli Ebru Keskiner, okulunda ayın öğrencisi seçildi.

Şehit Öğretmen Cuma İbiş Ortaokulu 1. sınıf öğrencisi Keskiner, “Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları” tarafından mağdur Surlu aileler için başlatılan yardım kampanyasına sembolik ve bir o kadar da anlamlı bağışta bulundu.

Kampanya kapsamında gönderdiği zarfın içerisine 1 lira ve “Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor” notunu bırakan Keskiner, yardımı düzenleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Okul idaresi tarafından ayın öğrencisi seçilen Keskiner, Siverek Son Haber muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da insanların çatışmalardan dolayı mağduriyet yaşadığını ve bu duruma çok üzüldüğünü belirtti.

Parası olmadığı için ancak 1 lira gönderebildiğini söyleyen Keskiner, “Diyarbakır’daki olayları bitsin ve herkes evinde kalsın. Belki mağdur aileler bu paralarla kendilerine ev alırlar” dedi.

Okulun Müdür Yardımcısı Miraç Altunbaş da zarfta isim yazılmadığını ancak yaptıkları çalışmalarda öğrenciyi tespit ettiklerini söyledi.

Anne Ayşe Keskiner, kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek “Biz kiracıyız, beş çocuğum var. Ebru ikinci çocuğum. Okul harçlığı olarak benden aldığı 1 lirayı Sur ilçesindeki mağdur ailelere göndermiş. Duyduğumda ağladım. Keşke paramız olsaydı da daha fazla yardım etseydik” diye konuştu.

Sur’a Bir Lira Gönderen Çocuğun Duygulandıran Mektubu

magdur-aileler-bu-paralarla-kendilerine-ev-alir (2)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Öğrencilerinden Suriyeli Ailelere Giyim Yardımı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisinin “Bir Elde Sen Uzat Kardeşlerimiz Üşümesin” kampanyasında topladığı malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Siverek Şehit Öğretmen Cuma İbiş Orta Okul öğrencilerinin başlattığı “Bir Elde Sen Uzat Kardeşlerimiz Üşümesin” kampanyasında toplanan giyim malzemesi Suriyeli sığınmacılara ulaştırıldı. Okulun müdürü Ferit Çiftçi yaptığı açıklamada, 500 kişiye yetecek kadar […]