Siverekli Muhabir Halil Dağ’a Ödül

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin (GGC) 2’incisini düzenlediği ‘Basın Ödülleri Yarışması’nda İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Siverekli Halil Dağ ödüle layık görüldü.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından 8 branşta düzenlenen Basın Ödülleri Yarışması’nın 2015 sonuçları açıklandı. Gaziantep’te bir otelde gerçekleştirilen basın ödülleri törenine basın mensuplarının yanı sıra Gaziantep Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, sanayici ve iş adamları katıldı.

Haber kategorisinde İHA Muhabiri Siverekli Halil Dağ, ‘Parayla yatıp kalkan inşaat işçisi’ haberiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü. Dağ’a ödülünü Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya verdi.

Ödül töreninin ardından açıklama yapan Dağ, “Öncelikle beni ödüle layık gören meslektaşlarım ve jürinin değerleri üyelerine teşekkür ediyorum. Şunu belirtmekte yarar görüyorum, ben bu meslekte yeni sayılırım. Başka bir deyimle çırağım daha. Benden önce meslek erbabı abilerimden ve en önemlisi hayattan çok ders alacağıma inanıyorum. Basamakları emin adımlarla ve alın terim, meslek bilgi ve ahlakımla tırmanmaya çalışıyorum. En büyük idealim meslek hakkını veren, doğduğum, ekmeğini yediğim memleketim olan Siverek’e önce layık bir insan, sonrada hakkıyla mesleğini icra eden bir gazeteci olmaktır” ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk Telekom Lisesi Voleybol Takımı 3. Oldu

Siverek ilçesinde liseler arası voleybol yarışmasında şampiyonluğa ulaşan Türk Telekom Lisesi Bayan Voleybol takımı, Şanlıurfa’daki turnuvada 3’üncü oldu. İlçede Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası voleybol yarışmasında 1. olan Türk Telekom Lisesi Bayan Voleybol Takımı, Siverek’i temsilen Şanlıurfa’da il genelindeki turnuvayı ise 3’üncülük ile tamamladı. Türk Telekom Anadolu Lisesi Okul […]