Belediye Başkanı Affetmedi!

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, belediye eski Mali Hizmetler Müdür Vekili M.A. hakkında 100 bin lira usulsüz ödeme yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Şanlıurfa Olay Gazetesinden Aziz Çiftçi’nin haberine göre, Mali Hizmetler Müdür Vekili M.A. dönemindeki işlemlere yönelik yapılan incelemede, bazı ödemelerde usulsüzlük yapıldığı tespit edildi. Hizmet alımı yapılan şirkete aktarılması gereken ödemenin başka bir şirketin hesabına aktarıldığının görülmesi üzerine inceleme derinleştirildi.

-Demirkol parayı istedi

Söz konusu olay üzerine belediye tarafından aranan M.A’nın ‘eksik evrakların kendisinde olduğu ve evrakları getireceğini söylemesine rağmen’ getirmediği ileri sürülerek, usulsüz aktarıldığı iddia edilen paranın Belediye Başkanı Fevzi Demirkol tarafından iade edilmesi istendiği kaydedildi.

-Suç duyurusunda bulundu

Bunun üzerine M.A’dan hesaplardan paranın iade edilmesini sağladığı ve ‘ben sehven bu hatayı yaptım. Ödemeyi de belediyenin hesaplarına yatırılmasını sağladım. Kamu zararını giderdim’ şeklinde açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Yapılan usulsüzlüğe sessiz kalmayan Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, M. A’nın görevine son vererek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yardım

İzmir Umut Ocağı Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğince temin edilen kıyafet ve ayakkabılar, Siverek ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, gazetecilere yaptığı açıklamada, İzmir’den gönderilen yardım malzemesinin kendilerine ulaştığını belirtti. Daha sonra yardımların öğrencilere dağıtıldığını dile getiren Baydilli, “Malzemeleri Siverek Ortaokulu ile Selçuk Ortaokulu öğrencilerinin […]