Siverek’te İmza Günü

İstanbul’da  yaşayan Eğitimci Yazar Nermin Karahan, bir gurup Siverekli okurunun  daveti üzerine  Siverek ilçesine gelerek okurlarıyla buluşup yeni yayımlanan “Langa” isimli  Romanını  okurları için  imzaladı.

Siverek Belediyesi Kültür ve Yaşam evinde  düzenlenen  imza  gününe  Siverekliler  yoğun ilgi gösterdi. Okurlarıyla sohbet edip  kitaplarını  imzalayan  yazar  Karahan gösterilen  ilgiden dolayı  okurlarına teşekkür  etti.

Siverek ilçesine ilk defa geldiğini  belirten yazar Karahan okurların  gösterdiği  yakın ilgi ve sevgiden  dolayı duygusal anlar yaşadığını  belirterek  şunları kaydetti” Romanımızın iki kahramanları Siverekli Langa  İstanbul’da emekçi halk kitlesinin yaşadığı bir semtti 1970- 1980  yıllarında  o semtte   yaşanan  sosyal ve kültürel  ilişkilerin hikâyesini    kaleme aldım. Saf ve duygusal insanların yaşamlarında   kesitler  sunduğum  Romanım  yaşanmış gerçek   ve birçok insanın  ayrı ayrı  hikâyelerinden  oluşuyor. Siverekli   dostların daveti üzerine   geldim çok yoğun bir ilgiyle  karşılandım iyi ki  gelmişim” (Haber: Şükrü Dolaş)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" Kampanyası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, “Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım” kampanyası kapsamında toplanan 2 kamyon yardım malzemesi Diyarbakır’a gönderildi. Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından terör mağduru Surlu aileler için iki hafta önce başlatılan yardım kampanyası sona erdi. Kampanya süresince toplanan gıda malzemeleri ve 500 battaniye, Siverek Belediyesince sağlanan iki kamyona yüklendi. Yardım […]