Siverekli Eczacıdan Suriyeli Bebeklere Mama Yardımı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eczacılık yapan Hivi Abikoğlu, Suriyeli bebekler için Bin paket mamayı Siverek Yardımlaşma Derneğine (SİYAR DER) teslim etti.

Eczacı Abikoğlu, özellikle Suriye’den gelen bebeklerin bakımsız kaldığını belirterek, “Sadece Suriye değil çatışmalı ortamlarda en büyük zararı her zaman çocuk bebekler görüyor. Zor durumda kalanlara yardımcı olmak insanlık görevidir. Bundan sonrada imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Mama yardımından dolayı eczacı Abikoğlu’na teşekkür eden SİYAR DER Başkanı Ramazan Baylan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Zaman zaman yatalak hasta ve çocukların beslenme ihtiyacı oluyordu. Özellikle son günlerde çatışmalı bölgelerden gelen vatandaşların bebekleri ve Suriye iç savaşında yatalak kalmış vatandaşları ihtiyacı oluyordu. Bağışlanan bin mamayı hak sahiplerine en kısa zamanda ulaştıracağız”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Katiliyle Buluşan Kurban

Ölüm tüm canlılar için fiziki bir yok oluştur. Canlılar içinde her gün fiziki olmasa da ruhen ölen varlık insanoğludur. Ne tuhaf çelişki; insanoğlunu ölmeden öldüren, yani ruhunu yaşarken cehennem azaplarına kurban eden kişilerin ruh ölümlerinin katilleri çok sevdiği kişilerin olması bir tesadüf mü, yoksa dünyanın imtihanı mı? Ya yaşadıkları ruh […]