Karacadağ Üniversitesi Derneği Kuruldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan, çeşitli alanlarda kariyer yapmış araların iş adamı, eğitimci, gazeteci, doktor ve farklı meslek gurubuna mensup bir gurup aydın tarafından bir süreden beridir kuruluş çalışmaları yürütülen “Karacadağ üniversitesi Kurma ve Geliştirme derneği” ilk toplantısını yaptı.

Bir otelin toplantı salonunda üç saat süren toplantının ardından açıklama yapan basın sözcüsü Koçali Aymaz, “Bilindiği gibi Siverek 1926 yılına kadar genç Cumhuriyetimizin bir İl idi. Aynı yıl çıkarılan teşkilatı kanuniye ile ilçe yapılarak Şanlıurfa iline bağlandı. İlçe yapılmamız bizi her alanda geri bıraktı. Bir gurup aydın ile birlikte kentin sosyal, kültürel ve özellikle eğitimine katkı sunacak bir dernek için bir araya geldik. İlçemizde Karacadağ üniversitesinin kurulması amacıyla bir dernek kurduk” dedi.

Hedeflerinin Siverek’te Karacadağ Üniversitesinin kurulması olduğunu dile getiren Aymaz, “Bilindiği Bakanlar Kurulu kararıyla Siverek’te uygulamalı bilimler fakültesi kuruldu. Bu fakülte bünyesinde Uluslar arası Ticaret ve Lojistik, Muhasebe Finansman, Bankacılık Sigortacılık ve Turizm olmak üzere 4 ayrı bölüm resmen kurulmuş. Biz bu çalışmaları daha çok geliştirip fakülteyi üniversite düzeyine çıkarmak için çalışacağız. Üniversiteler kentlerin bacasız fabrikaları gibidir. Kuruluş çalışmalarını tamamladığımız derneğimizin bünyesinde önümüzdeki günlerde görev dağılımı yapacağız. Bu konuda Siverek’te ve Siverek dışında yaşayan bilim adamlarımızdan, sanatçılardan, yazarlardan, eğitimcilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın desteğinin bekliyoruz bu çalışma Siverek için aydınlık dolu yarınların umudu olacak” şeklinde konuştu.


One thought on “Karacadağ Üniversitesi Derneği Kuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Eğitim-Sen'den Basın Açıklaması

Siverek Eğitim Sen Temsilciliği haklarında idari soruşturma başlatılan 115 öğretmen için basın açıklaması yaptı. 29 Aralık 2015 tarihinde iş bırakma eylemi nedeniyle haklarında idari soruşturma başlatılan 115 Eğitim-Sen üyesi öğretmenle ilgili bağlı bulundukları sendika tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Sendika adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Siverek şube başkanı Bülent […]