Domuz şehir merkezinde vatandaşa saldırdı

Yolunu şaşıran yaban domuzunun Siverek ilçe merkezine inerek vatandaşa saldırdığı iddia edildi.

İddialara göre sabah saatlerinde Dicle mahallesindeki evine giden Süleyman Yıldız aniden yaban domuzu ile karşılaştı. Domuzun saldırısı ile neye uğradığını şaşıran Yıldız, yabani hayvanla boğuşmaya başladı. Mahalle sakinlerinin bağırışmalarından korkan domuz kaçarak gözden kayboldu. 

Yaban domuzu ile yaşadığı o anı gazetecilere  anlatan Süleyman Yıldız; “Çarşıdan eve doğru geliyordum, aniden karşıma çıkan domuz saldırmaya başladı. Onunla boğuştum, hatta yerde kan izleri bile var. Bu yaşa geldim daha Siverek’te böyle bir şey görüyorum,70-80 santim yüksekliğinde yaklaşık olarak 1 ile 1 buçuk metre uzunluğu vardı. Domuzun saldırdığı esnada üç bayan vardı burada, onlar hatta bağırdı panik yaptılar, onların sesinden de korktu. Buradan geldiği gibi tekrar kaçtı. Bana saldırdığı esnada ayağımla domuzun ağzına vurdum, ağzı yaralıydı” dedi.

Olayı gören mahalle sakinlerinden İsa Savcı ise; “Siyah renkte bir hayvan Süleyman’a saldırdı, kendi gözlerimle gördüm. Yukarıdan seyrediyordum tuhaf oldum, böyle bir şey ilk kez görüyorum” dedi.

DSC_0038 DSC_0051

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'ten Kısa Kısa

-Erkal’dan iade-i ziyaret Siverek kaymakamı Hamza Erkal, Vakıfbank müdiresi Nilüfer Aslan’a iade-i ziyaret yaptı. Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, kendisini ziyaret eden Vakıfbank Siverek Şube müdiresi Nilüfer Aslan’a iade-i ziyaret yaptı. Erkal kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aslan, Erkal’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. -Siverek’te aşure etkinlikleri  Siverek’te muharrem ayı dolaysıyla vatandaşlara […]