Çıraklık Okuluna Kayıt İçin Yarın Son Gün

Siverek ilçesinde Mesleki Eğitim Merkezi çıraklık, kalfalık ve ustalık belgelerinin alınabilmesi için uzatılan kayıt başvuru tarihinin yarın sona ereceğini bildirdi.

Merkez Müdürü Çetin Eskin, gelen yoğun talep üzerine başvuru tarihinin uzatıldığını söyledi. Eskin, “29 Ocak 2016 tarihinde son bulan kayıt başvurularının ardından merkezimize kayıtların uzatılması konusunda yoğun bir talep oldu. Bizde merkez olarak valilikten gerekli izinleri alarak kayıt tarihi uzatmıştık. Yarın kayıt için son gün” dedi.

Merkezde 150’si bayan 750 öğrencinin eğitim aldığını belirten Eskin, “Avrupa Birliği Uyum Yasaları kapsamında önümüzdeki dönemlerde belgesi olmayan esnafımızın işyeri açma ve ustalık yapması mümkün olamayacak. Bugün imkân varken tüm meslek erbabı esnafımızın gelip ustalıklarını belgelendirmeleri kendi yararlarına olacaktır. Bu dönemde kayıt olunmaması halinde bir daha ki kayıt dönemini beklemek zorunda kalacaklar” diye konuştu.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Eskin, hizmet binasının yeni sanayi sitesinde olduğunu, kayıt için ön bilginin 0414 552 00 31 numaralı telefondan alınabileceğini belirtti.


One thought on “Çıraklık Okuluna Kayıt İçin Yarın Son Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mesleğinizi mutlaka belgelendirin!

Bugün Siverek’te görev yapan gazeteci arkadaşlarımızla birlikte Mesleki Eğitim merkezinin davetlisi olarak merkeze gittik. Bu nazik davetinden dolayı merkez müdürü Çetin Eskin ile diğer eğitimci arkadaşlara teşekkür ederim. Merkeze ilk girişte temizlik ve diğer alanlardaki düzenli bir yapı, bende şahsen hayranlık bıraktı. Çaylarımızı içerken Müdür beyle mesleki eğitimin insan yaşamındaki […]