Siverek Bu Bahar Gül Kokacak

Siverek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde çevre düzenlemesi yaparak, bahar aylarında daha güzel ve temiz bir Siverek için ağaçlandırmanın yanı sıra muhtelif semtlerde bulunan parkların dış cephelerine 1500 adet değişik gül cinsinin dikimini gerçekleştirdi.

Kentin ana cadde ve refüjlerinde gül dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Kanlıpıçak, amaçlarının daha yeşil ve temiz bir Siverek olduğuna belirtti. Kanlıpıçak, “Severek Daha Yeşil Bir Siverek kampanyası kapsamında kentin değişik alanlarında ağaçlandırma çalışmamız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında kentimizin ana caddeleri, parklarımız ve refüjlerde gül dikimi yaparak kenti bahara ve yaz aylarına hazırlıyoruz. Dikimini gerçekleştirdiğimiz güller sayesinde kentimiz hem daha güzel görünecek hem de caddelerimiz gül kokacak çevre düzenleme çalışmalarımız devam edecek” dedi. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Kuzulama Dönemi Başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hayvancılıkla geçinen vatandaşlar için ilkbahar mevsiminin müjdecisi olarak görülen koyunların kuzulama döneminin telaşı yaşanıyor. Geçimini hayvancılıkla sağlayan Siverekli köylüler, kış mevsiminin ardından ilkbahar mevsiminin müjdecisi olarak görülen koyunların kuzulama döneminin başlamasıyla, hayvanlarını bahara çıkarmanın telaşını yaşıyor. Hayvancılıkla uğraşan köylüler, zamanlarının büyük bir kısmını hayatlarının bir parçası haline […]