Öğrenciler Okul Bahçelerini Yeşillendirdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Prof. Dr. Abdulkadir Karahan Fen Lisesi’nin bahçesine okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından fidan dikimi yapıldı.

Okul yönetiminin okulun bahçesine fidan dikerek bahçeyi güzelleştirme kararının ardından okul yetkilileri projelesini Siverek Belediyesi’ne anlatarak fidan talebinde bulundu. Siverek Belediyesi de bu talebe olumlu yanıt vererek bir miktar fidan masrafını karşıladı. İhtiyaç olan diğer fidanların masrafı ise okul yönetimi tarafından karşılandı.

Prof. Dr. Abdulkadir Karahan Fen Lisesi müdürü Mahmut Hanpolat okulun güzelleşmesi için böyle bir etkinlik yaptıklarını belirterek, “Daha Yeşil Bir Okul Bahçesi için öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızla birlikte okul bahçemizde ağaçlandırma çalışması yaptık. Gelecek nesillere güzel bir okul ve güzel bir doğa bırakmak için yaptığımız bu etkinlikte öğrencilerimize doğa sevgisini en güzel şekilde bir kez daha anlatmış olduk. Fidan ekimimiz daha hızlı bir şekilde devam edecek. Fidanların temininde bizlere destek olan Siverek Belediyesine ve okul yönetimize teşekkür ediyoruz. Fidan ekiminde bizlere katkı sunan, yardımcı olan okul öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi. ( Haber:Yusuf Eyyüp Sarı )

FB_IMG_1456348965595

 

FB_IMG_1456348981480

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akçakale ve Halfeti'de 9 Gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/PYD’ye yönelik yapılan operasyonda Akçakale ve Halfeti ilçelerinde 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/PYD’ye yönelik yapılan operasyonda Akçakale ilçesinde güvenlik kuvvetlerine molotof kokteyli ile taş atma eylemlerine karışan, ayrıca Suriye’ye geçerek sözde Öz Savunma Birliği Eğitimi alıp, […]