Vatandaşların yardımlarıyla yapılan Halit Bin Velit Camisi yardım bekliyor

Ayvanat Mahallesinde 2012 yılında hayırseverlerin destekleriyle 2300 metre kara alan üzerinde yaptırılmaya başlanılan camii vatandaşların yardımlarıyla üst kubbe betonu dökülmeye başlandı.

Kış ayları ve işçi ücretlerinin ödemelerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı yavaş ilerleyen camiinin biran önce bitirilip ibadette açılması için vatandaşların maddi desteklerine ihtiyaç duyulduğunu belirten Halit Bin Velit Camisi Yapma ve Yaşatma Dernek Başkanı İzzet Baylan yaptığı açıklamada şunları kaydetti” 2300 metre kara alanı olan 730 metre kapalı alan bulunan kuran kursu, bayan mescidi, taziye evi bulunan camimizin bir an önce ibadette açmak için vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz yardımlar daha çok malzeme alanında yapıldığı için camide çalışan işçilerin ücretlerinin ödenmesinde zorluk çekiyoruz maddi yardıma ihtiyacımıza var. Ayrıca camimizin projesinde bulunan iki minarenin yapımı içinde isteyen vatandaşlar yapılacak minarelere kendi ismini vererek minarelerin yapımını da kendi adlarını vererek yapabilirler hayırseverlerimizin yardımlarını bekliyoruz sıcak havalar başladı destek gelirse camimizi kısa sürede tamamlayabiliriz” (HABER: LÜTFÜ YALGI)

1 (1) 1 (2) 1 (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Baharın müjdecisi pazara indi

Siverek ilçesinde   vatandaşların  baharın müjdecisi olarak bilinen  rüşvat, yarpuz, kenger  pazardaki  yerini aldı. Her yıl olduğu  gibi bu yılda  ilk  önce  Karacadağ eteklerinde  yetişen  doğal  bitkilerden oluşan  kenger, rüşvat yarpuz gibi  bitkilerin çıkışı  halk arasında bahar ayının   başlangıcı olarak  kabul ediliyor. Baharın müjdecisi  olarak kabul edilen  bitkiler  ilçenin Kanlıkuyu […]