Siverek’te 6 Bin Aday YGS Sınavında Ter Dökecek

Siverek ilçesinde Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) 6 bin kişinin gireceği bildirildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Siverek Sınav Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Hayoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta sonu yapılacak YGS ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.Pazar günü yapılacak sınav öncesinde adayların sınav yerine erken gelmesi tavsiyesinde bulunan Hayoğlu, “Saat 10.00’da başlayacak sınav için adayların en geç 1 saat önce binalarında olmaları gerekiyor. Sınava girecek aday ve görevlilerin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı, sınava giriş belgelerini almaları gerekiyor” dedi.

Nüfus müdürlüklerinin pazar günü sınav için özel olarak hizmet vereceğini kaydeden Hayoğlu, nüfus cüzdanı bulunmayan adayların nüfus müdürlüklerine giderek nüfus cüzdanlarını alabileceklerini ve en geç saat 10.15’te sınıflarında olmaları gerektiğini belirtti.

Sınavla ilgili hazırlıklarını sınav gününe bırakılmaması tavsiyesinde bulunan Hayoğlu, vatandaşların da sınav yapılan binaların yakınında adayların motivasyonunu bozacak şekilde gürültü yapmamaları gerektiğini dile getirdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te öğrencilere gazetecilik mesleği tanıtıldı

Siverek ilçesinde gazeteci Hakan Lale ile Mehmet Şükrü Dolaş, orta okul öğrencilerine gazetecilik mesleğine yönelik seminer düzenledi. Okulun meslekleri tanıyalım ders etkinliği kapsamında gerçekleştirilen seminerde Dolaş, gazetecilik hakkında Lale ise meslekten kullanılan ekipmanlar hakkında öğrencilere bilgi verdi. Gazeteciliğini bir kamu hizmeti olduğunu belirten Dolaş, gazetecinin bir toplum göz ve kulağı […]