Siverek’te izinsiz Nevruz kutlamasına polis müdahalesi

Şanlıurfa Valiliği’nin yasak kararına rağmen Şirinkuyu mahallesindeki boş alanda Nevruz kutlaması için gelenler, polisin engeline takıldı. Alana gitmek isteyen gruba polis izin vermedi.

Bir süre sonra polis, gruba dağılmaları yönünde uyarı yaptı. Bunun üzerine polis yetkilileri ile grubun içerisinde bulunan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir kısa bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Milletvekili Osman Baydemir açıklama yaparak, dağılmalarını istedi.

Açıklamanın ardından Hürriyet Caddesine yönelen bir grup, slogan atarak Cumhuriyet Caddesine doğru yürümeye devam etti. Cumhuriyet Caddesinde yolu kesen polis, gruba dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Uyarıları dikkate almayan gruba tazyikli su ile müdahalede bulunuldu.

-8 kişi gözaltına alındı

Polisin müdahalesiyle dağılarak ara sokaklara kaçan bazı şahıslar, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri 8 kişinin gözaltına alındığını, gözaltıların süreceğini bildirdi. Polis kent geneli ile bazı kamu kurumlarında güvenlik önlemlerini arttırdı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkasının Yerine Sınava Giren 'Joker' Yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, geçen hafta başkasının yerine Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) giren ve yakalanan kişi, bu hafta da farklı bir kişinin yerine sınava girerken yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Siverek’te bir kişinin, açık lise sınavına başkasının yerine gireceği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Yürütülen çalışma neticesinde Gazipaşa İlkokulunda Y.İ’nin sahte evrakla […]