Suriyeli Öğrenciler Yararına Kermes Düzenlendi

Siverek Belediyesi Kültür Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Bahar ve Kültür Şenlikleri’ çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Bahar ve Kültür Şenlikleri kapsamında Mehmet Lami Odabaşı Parkında bulunan Belediye Yaşam Evinde Bilgi Evleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla dayanışma kermesi düzenlendi.

Dayanışma kermesinin açılışını Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile Siverekli şair yönetmen Mehmet Ragıp Karcı yaptı.

Kermesi gezen Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile şair yönetmen Karcı kermeste emeği geçenlere teşekkür etti. Üç gün boyunca açık kalacak dayanışma kermesinden elde edilecek gelirin Siverek’te eğitimleri Vali Mehmet Erdoğan Cebeci İlkokulunda devam eden Suriyeli öğrenciler yararına kullanılacağı belirtildi.

Şenliklerin 22 Mart tarihine kadar çeşitli etkinliklerle devam edeceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız ‘Bahar ve Kültür Şenlikleri’ kapsamında düzenlediğimiz kermeste kültür müdürlüğümüz bünyesinde bulunan bilgi evleri ile bazı sivil toplum kuruluşu ve derneklerimiz de dayanışma kermesinde satanda açtılar. Bilgi evlerimizin açmış olduğu kermesin tüm geliri Suriyeli mülteci öğrencilerin eğitimi için harcanacak” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yerel Gazetelerin ve Gazetecilerin Önemini Anlamak

Gazeteciliğe başladığım günden bu yana uzun yıllar geçti. İlk günün heyecanıyla mesleğimi halen sürdürüyorum. Gazeteciliğe başlarken bu mesleğin usta erbaplarının bile ekonomik sıkıntılar içinde olduğunu, bu işle karın doymadığını biliyordum. Bir şeyi daha iyi biliyordum, yerelde gazetecilik yapmanın insanlık adına verilen bir mücadele yolu olduğunu biliyordum. Ateşten gömlekti bu coğrafyada […]