Eğitim-Sen Genel Eğitim Sekreteri Çuhadar Siverek’te

Eğitim Sen Genel Eğitim Sekreteri Elif Çuhadar Siverek ilçesine gelerek son dönemdeki soruşturma ve açığa alma olaylarını temsilcilik yönetimi ile değerlendirdi.

Elif Çuhadar, “ Siverek özelinde ama genel olarak sendikal faaliyetler, emek ve demokrasi mücadelesi üzerine bir baskı dönemi yaşamaktayız. Benim gibi düşünmek zorundasın biat edeceksin biçiminde yansıyan davranışların kabul edilebilir yanı yoktur. Farklı her düşünceyi yok sayan ve susturan anlayışın bir örneğini de Siverek’te yaşamaktayız. Dört Eğitim Sen Üyesi öğretmen ve bir sağlık emekçisi açığa alınmış, iki ücretli öğretmenimizin işine son verilmiştir. Hukuki süreci sonuna kadar takip ederken Genel merkez olarak eğitim emekçisi arkadaşlarımızın maddi manevi yanın da olacağız. Bu gün Siverek kaymakamı ile de bir görüşme talebimiz olmasına rağmen kendileri bizimle görüşmeyi reddetmişlerdir. Oysa biz görüşebilseydik farklı düşüncelere saygıdan, adalet ve hukuktan ona da söz edecektik. İş barışını yaptığı davranışlarla bozduğundan, kraldan çok kralcı olmaması gerektiği yönünde düşüncelerimizi paylaşmak istemiştik. O buna bile tahammül edemedi. Eğitim Sen olarak yetki ve sorumluluklarını kötüye kullanan demokrasi ve emek mücadelesinde kazanımlarımızı yok sayan kim olursa olsun karşısında örgütlü gücümüzü bulacaktır. Biz Eğitim Sen olarak her türlü baskı ortamına karşı dayanışma ve örgütlülüğümüzü geliştirerek, birlikte mücadele ederek bu olumsuzlukları püskürtebiliriz” dedi.

Elif Çuhadar, İlçe Milli eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ile temsilcilik ve şube yönetiminin katılımıyla görüşerek sürece ilişkin değerlendirmeleri onunla da paylaştıklarını belirtti. (Haber: Lütfü Yalgı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Cezaevi Firarisi Çermik'te Yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek Cezaevi’nden 5 ay önce firar ettiği iddia edilen şahıs, Diyarbakır’ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin dikkati sonucu yakalandı. Çermik İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emin Şahan, Lise Caddesi’nde devriye gezen polislerin şüpheli tavırlarından dolayı dikkatini çeken C.K.’nın ‘dur’ ihtarına rağmen kaçarak uzaklaşmaya çalıştığını belirterek, “Şahıs, kısa bir kovalamacanın ardından […]