Siverek’te esrar operasyonu: 6 gözaltı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde KOM ekipleri,uygumada iki ayrı araçta toplamda 156 kilo 620 gram esrar maddesi ele geçirirken, 6 kişi gözaltına alındı.
 
Siverek’te Yapılan  Operasyonuda 156 Kilogram Esrar ele geçirildi, 6 Kişi Gözaltına alındı

Siverek Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince terör örgütünün finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında uyguma noktasında şüpheli olarak durdurulan iki araçta toplam 156 kilo 620 gram esrar maddesi ele geçirdi.
 
Siverek Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Diyarbakır ilinden temin ettikleri yüklü miktarda esrar maddesinin alternatif yollardan getirilip piyasaya sürüleceği bilgisini alan ekipler Selimpınar mahallesinde oluşturulan uygulama noktasında şüpheli olarak durdurulmak istenen araç polisin ekiplerinin  “DUR İHTİARINA” uymayarak uygulama noktasından kaçtı. Polis ekipleri ile kaçan araç arasında süren kovalamaca Haliliye Mahallesi ara sokaklarında son buldu. Araç içinden kaçan  iki şahıstan M.A isimli şahıs yapılan kovalamaca sonucu yakalandı.Polis ekiplerinin araçta yaptıkları incelemede aracın bagajında ve arka koltuğunda telhis çuvallar içerisinde toplamda 110 Kilo 260 Gram esrar maddesi ele geçirildi. Olay ile ilgili M.A. G.D. ve M.B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
 
Öte yandan KOM ekipleri yüklü miktarda esrar maddesinin Çermik ilçesi üzerinden Siverek ilçesine giriş yapılacağı ihbarı üzerine yapılan çalışmalarda, Çermik yolu üzerinde bulunan mezarlık içerisinde şüpheli bir aracın park halinde beklediğini fark eden Polis ekipleri, aracın içerisinde bulunan U.D. ve V.K isimli şahısları gözaltına aldı. Araç içerisinde yapılan aramada esrar maddesi kırıntılarına rastlayan polis ekipleri araç çevresinde yapılan aramada 4 valiz içerisinde toplam 46.Kilo 360 Gram gelen Esrara Maddesi ele geçirildi. Öncü olarak değerlendirilen bir araçta bulunan E.D isimli şahıs yapılan çalışmalar sonucunda yakalandı.

Polis ekiplerinin iki ayrı olayda gözaltına aldığı M.A.,G.D. M.B.U.D.,V.K.,E.D. Siverek Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadelerinin ardından “Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek’ suçundan adliyeye sevk edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğretmene verilen değer!

Tarih boyunca eğitime, bilime ve öğretmene önem veren toplumlar gelişmiş, güçlü olmuşlardır. Çünkü bir toplumun fertlerini hayata hazırlayan ve onları şekillendiren öğretmenlerdir. Bunun içindir ki gelişmiş ülkeler eğitime çok önem veriyorlar. Hal böyleyken ülkemizde maalesef eğitime ve öğretmene yeteri kadar önem verilmemektedir. Toplumumuz öğretmene değer vereceği yerde, öğretmenlerin günde 4–5 […]