Şanlıurfa’da Etkinliklerin 6 Gün Yasaklanması

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi girişlerdeki 6 alanda güvenlik güçlerince uygulama noktaları oluşturuldu.

Şanlıurfa Valiliğince, kent genelinde 6 gün boyunca yürüyüş ve miting gibi etkinliklerin yasaklanmasının ardından bazı güvenlik tedbirleri alındı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın, 4 Nisan’da Halfeti ilçesinde doğum gününün kutlanması ihtimaline karşı ilçenin tüm giriş noktalarında güvenlik uygulama başlatıldı.

Şanlıurfa ve farklı kentlerden gelen bin 840 güvenlik görevlisinin 4 gün boyunca görev alacağı uygulama noktalarında kimlik kontrolleri ve araç aramaları yapılıyor.

İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı noktalarda incelemede bulundu.

Güvenlik tedbirlerine ilişkin çalışmaları hakkında bilgi alan Pınarbaşı, incelemelerinin ardından noktalarda görevli polislerle sohbet etti, çay içti.

Şanlıurfa Valiliğince, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesine istinaden kentte bazı güvenlik önlemleri alındığı, yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki etkinliklerin 1-6 Nisan’da il merkezi ve ilçelerde yasaklandığı duyurulmuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Anaokulu Öğrencilerinden Kermes

Siverek Şehit Öğretmen Cuma İbiş Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilerinde destek verdiği okul yararına kermes düzenlendi. Belediyeye ait Yaşam ve Kültür evinde düzenlenen kermesin açılışına öğrenci aileleri, öğretmen ve vatandaşlar katıldı. Öğretmen ve velilerin desteğiyle el emeğiyle evde yapılan yemek çeşitleri sergilenerek okulun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla böyle bir […]