Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kutlu Doğum Etkinliği

Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri peygamber efendimizin kutlu doğumunun yıl dönümü münasebetiyle kutlu doğum programı düzenledi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri kutlu doğum programı düzenledi. Programın sunuculuğunu Arap dilinde okul Arapça öğretmeni Şeyma Genç, Türkçe dilinde ise okul Arapça Öğretmeni Metin Akşit yaptı.

Program okul öğrencilerinden Yakup Seval’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Ardından okul öğrencilerinden olan İbrahim Karadeniz Kürtçe ve Türkçe Mevlidi Şerifi seslendirdi.

Okul öğrencilerinden olan Zübeyir Badeci ve Aslan Yıldız’ın seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe ilahilerin ardından program sona erdi.

Programa Siverek Kaymakamı Vural Karagül, Siverek İlçe Müftüsü Burhan Barut, çok sayıda öğrenci velisi ve öğrencilerin katıldığı gözlendi.(Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

 

DSCN0246

DSCN0243

DSCN0288

DSCN0278

DSCN0293


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Grup Yürüyüş Konseri

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘18–22 Nisan İmam Hatip Okulları Haftası’ etkinlikleri kapsamında Grup Yürüyüş konser verdi. İlçede bulunan 9 imam hatip okulu tarafından düzenlenen konser, Yenişehir mahallesindeki Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren konsere gelenler, grubun seslendirdiği eserlere eşlik etti. ’18–22 Nisan İmam Hatip Okulları Haftası’ etkinlikleri […]