Gıda Maddeleri Odası Başkanından Bir Dizi Öneri

Siverek’te faaliyet gösteren esnaf kuruluşlarından Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı, Siverek’te alt yapı anlamında büyük hizmetlerin yapıldığına dikkat çekti.

Altyapı çalışmalarının daha sağlıklı bir kentin temelini oluşturduğunu dikkat çeken Sevdalı Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarına bazı önerilerinin olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Başta da belirttiğim gibi. Şehrin her yerinin kazılmasına rağmen alt yapı çalışmaları iyi birer çalışmadır. Biliyorsunuz kentimiz bu güne kadar kirli su içiyor, her yağışta evler ve iş yerlerini su basıyordu. Çalışmalardan sonra bunların yaşanmayacağını belirten belediye başkanlarımıza önerilerimiz var: kentimizde başı boş köpeklerin sayısı çoğalıyor ilçemizde 74 bin öğrencinin bulunuyor. Bir çok öğrenci sabah erken saatlerde evden çıkmak zorunda kalıyor. Başıboş köpekler öğrencilerimizin korkulu rüyası olmuş, bunların şehir dışına çıkarılması lazım. Malumunuz yaz ayları başladı. Özellikle bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek için temizliğe ve ilaçlamaya önem verilmesini istiyoruz. İlçede besicilik yapan vatandaşlarımızdan da ricamız hayvansal atıklarını rast gele atmasınlar, çevrelerini temiz tutsunlar. Zira bu kentte hepimiz yaşıyoruz, bu kent hepimizin” (Haber: Şükrü Dolaş)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

‘Siverek Lisesi Mezunları Platformu’ Okullarını Geri İstiyor

Siverek Lisesi Mezunları eğitimlerini tamamladıkları liselerinin başka bir okula dönüştürülmesinin kendilerini derinden üzdüğünü bildirdi. Platform yaptığı yazılı açıklamada, Siverek Lisesi 1968 ilk mezunları ve sevdalıları olarak kurdukları platformun her geçen gün büyümesini sürdürdüğünü belirterek, açıklamada şunlara yer verildi: “Siverek için eğitime verilen önemin bir temsili olan lisemiz, 1968 yılından beri […]