Köy Okulunda Bilim Fuarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Üstüntaş mahallesindeki ortaokul öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitim’de İşbirliği Protokolü” kapsamında Üstüntaş Ortaokulunda düzenlenen fuarda 63 öğrenci ve 8 öğretmenin hazırladığı 30 proje sergilendi.

Okulda yapılan fuarın açılışına Siverek Kaymakamı Dr Vural Karagül, Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ferit Akçalı, Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Okulda yürütülen bilim fuarı koordinatörü Sabahat Bozkurt köy okullunda fuarın ilk kez düzenlendiğini belirterek, “Proje kapsamında 63 öğrenci ve 8 öğretmenin çabasıyla yaklaşık 30 proje yaptık. Köyümüzün imkânları çok kısıtlı, bunları da göz önünde bulundursak yaptığımız çalışma seviyemizin epey üstünde. Bu çalışma öğrencilerin çabaları ve emekleri ile oldu. Öğretmenler yalnızca bu öğrencilerimize rehberlik etti. Projemizden güzel bir sonuç çıktı, TÜBİTAK bize böyle bir imkân sağladı ve gayet çok güzel oldu. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çalışmayla öğrencilerin sosyal ilişkilerinde bir gelişme olduğunu söyleyen Bozkurt, “Öğrencilerimiz daha fazla araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem vermeye başladı. Daha fazla bilimsel araştırma basamaklarını öğrenmiş oldular. Öğrencilerimiz liseye gittiklerinde daha iyi bir başarı elde edeceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı. (Haber: Cuma Sarı – Mevlüt Bayraktar)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bakmaç Köyü Öğrencilerinden Bilim Fuarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi kırsalında bulunan Bakmaç Ortaokulu öğrencilerince TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitim’de İşbirliği Protokolü” kapsamında Üstüntaş Ortaokulunda düzenlenen fuarda 62 öğrenci ve 10 öğretmenin hazırladığı 40 proje okul bahçesinde sergilendi. Köy sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği bilim fuarına […]