Siverek’te bulunan kemiklerle ilgili Adli Tıp Kurumu raporu açıklandı

Siverek’te, bir inşaatın kazı alanında bulunan insan kafatası ve kemikleri ile ilgili olarak Adli Tıp Kurumu raporunu tamamlayarak, Cumhuriyet savcılığına gönderdi.

Ayvanat mahallesinde bir inşaatın temel kazısı sırasında bulunan insan kemikleri, savcılık gözetiminde toplanıp Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Adli Tıp Kurumunu incelemelerini tamamlayarak resmi raporu Siverek Cumhuriyet savcılığına gönderdi. Resmi raporda yer alan bilgilere göre Adli Tıp Kurumunun incelemesi sonrası kemiklerin 50 yıl veya daha önceki zaman ait olduğu, söz konusu müdahillerin 1980-1997 yılları arasındaki faili meçhuller ile ilgisi bulunmadığı adli tıp kurumunun resmi raporu ile açıklanmıştır denildi.

-Kemikler Agustos ayında bulunmuştu

Ağustos 2013 tarihinde bir inşaatın kazısı sırasında inşaat işçilerinin kemik parçaları bulması sonrası bulunan kemiklerin olduğu alanı Türkiye İnsan Hakları Kurumu, İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi, bazı Sivil Toplum Kuruluşları, bazı Milletvekilleri incelemiş ve alanın resmi rapor açıklanana kadar koruma altına alınması gerektiğini belirtmişti.

Söz konusu resmi rapor:

_DSC0025_DSC0030

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'ten kısa kısa asayiş haberleri

–Siverek‘te halkın hırsızlık olaylarına dikkat çekmek için broşür dağıtıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis ekipleri, halka hırsızlık olaylarına dikkat çekmek amacıyla broşür dağıttı. Ekiplerce, ilçe merkezinde bulunan işyerleri ve evlerdeki vatandaşlara dağıtılan 5 bin broşürde vatandaşların olası hırsızlık olaylarına karşı almaları gereken önlemler anlatıldı. Toplum Destekli Polis Ekipleri […]