Ufka Yolculuk Hadis Yarışması

Türkiye genelinde imam hatip ortaokul ve liseleri arasında düzenlenen ‘Ufka Yolculuk Hadis Yarışması’na Siverek ilçesinden katılanlardan dereceye giren ilk 3’e ödülleri verildi.

Hasan Çelebi mahallesindeki Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cumali Karavar, Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mehmet Ali Gedikli, “Gençlerin aldığı bu başarılı sonuçlar biz eğitimcilerin geleceğe daha umutla bakmasına vesile olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde yapacağımız çalışmalar için bizi motive ediyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Lise düzeyinde dereceye giren Mehmet Çoban, Seyfullah Hatipoğlu ile Mehmet Fatih Koyuncu ve ortaokul düzeyinde dereceye giren İrem Yaren Katar, Mehmet Aksoy ile Enes Çelik’ ödülleri verildi.

Program, sinevizyon gösterimin ardından ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerle son buldu.

Dereceye giren ortaokul öğrencisi İrem Yaren Katar, yarışma için günlerce çalıştığını ve başarılı olduğu için mutlu olduğunu söyledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siyar-Der Ramazan Yardımı

Siverek’te yardımlaşma ve dayanışma alanında faaliyetleriyle bilinen Siverek Yardımlaşma Derneği (SİYAR DER) mübarek ramazan ayında da yardımlaşma ve dayanışma geleneğini bozmayarak ilçe genelinde başlattığı “Giydir Yetimi, Güldür Yüzünü” adlı kampanya başlattı. Dernek Başkanı Ramazan Baylan, her Ramazan ayında bu yardımların yapıldığını söyledi. Baylan, “SİYAR-DER olarak sadece Ramazan ayında ve dini bayramların dışında […]