Kardeş Okula Malzeme Yardımı

Siverek ilçesinde Gazi İlkokulunca ‘kardeş okul’ olarak belirlenen Baki İlkokuluna malzeme yardımında bulunuldu.

İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Baki ilkokulunun boya ve halı ihtiyacının Şanlıurfalı iş adamı Mehmet Yetkin tarafından karşılanmasının ardından Gazi İlkokulu öğretmenlerince okulda boya ve temizlik yapıldı.

Öğretmenler daha sonra kardeş okulun 25 öğrencisine kırtasiye malzemesi, çanta, top, diş macunu, diş fırçası ile hikâye kitabı yardımında bulundu.

Gazi İlkokulu Müdürü Sabri Varışlı, ‘Yarına Umut Ol’ projesi kapsamında kardeş okul olarak belirledikleri Baki için yardımın öğretmenler arasında toplandığını söyledi. Varışlı, “Öğrencilerimiz arasındaki kaynaşmayı arttırmak için kardeş okulumuzun eksiklerini gidermek adına bir kampanya yaptık. Okulun boyası ve halıları duyarlı iş adamımız tarafından karşılandı, kendisine teşekkür ederiz. Bizde okul olarak öğretmenlerimizle birlikte aldığımız kırtasiye ve diğer malzemeleri çocuklarımıza getirdik. Kardeş okulumuz çok güzel oldu” diye konuştu.

Baki İlkokulu öğrencileri, malzemeler için öğretmenlere teşekkür etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AB Uyum Komisyon Başkanı Gülpınar Siverek’te

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Siverek ilçesindeki bazı temaslarının ardından Siverek – Viranşehir karayolu üzerinde parke taşı üretimi yapan bir iş yerinin açılışına katıldı. Açılışın ardından Milletvekili Kasım Gülpınar ile beraberindekiler atölyeyi gezerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Milletvekili Gülpınar yaptığı konuşmada Siverek Organize […]