Gözaltına Alınan 14 Kişiden 9’u Tutuklandı

Şanlıurfa’da düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan DBP Viranşehir İlçe Eş Başkanı Hoşnav Ata ile Haliliye İlçe Eş Başkanı İzzetin Gök’ün de aralarında bulunduğu 14 kişiden 9’u tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Birecik, Viranşehir, Siverek, Haliliye ve Hilvan ilçelerinde terör örgütü PKK adına faaliyet yürüttüğü belirlenen kişilere yönelik eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 14 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan DBP Viranşehir İlçe Eş Beşkanı Hoşnav Ata ile Haliliye İlçe Eş Başkanı İzzetin Gök, Aytekin K, Şemsi A, Hürriyet S, Gülsüm Ç, Eyüp Cenap B, Mustafa B. ve Mehmet D, “terör örgütü üyesi olmak, yönetmek ve propagandası yapmak” suçlarından tutuklandı.

Diğer zanlılar P.K, B.D, İ.K, M.H. ve İ.Ç, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şanlıurfa’da önceki gün, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Birecik, Viranşehir, Siverek, Haliliye ve Hilvan ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı terör operasyonunda 14 kişi gözaltına alınmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te ilk teravih kılındı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde binlerce Müslüman ilk teravih namazı için camilere akın etti. Ramazan ayının başlamasıyla Siverekli Müslümanlar, ilçede bulunan bütün camileri ilk teravih namazı için doldurdu. Bazı camilerde içeri sığmayan cemaatin bahçede namaz kıldı. İlçenin en büyük camileri Ulu Cami ile Abdulkadir-i Geylani Camisini dolduran çok sayıda kadın, erkek, yaşlı […]