Engelliler Halı Sahada Mücadele Etti

Siverek ilçesinde bir özel eğitim ve iyileştirme merkezi, sosyal etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol karşılaşmalarında öğrenciler güzel zaman geçirdi.

Engelli olan çocukların sosyalleşmesi ve psikomotor becerilerinin gelişmesi amacıyla düzenlenen futbol maçı halı sahada yapıldı.

Öğrenci velileri yaptıkları açıklamada “çocuklarının Halı sahada eğlenerek futbol oynadıklarını çocukların, bu ve buna benzer sosyal etkinliklerinin sürekli devam edilmesini yetkililerden bekledikleri” belirtiler.

Kurum yetkililerin de bu tür sosyal etkinliklerin devam edeceğini yeni sosyal projeleri hayata geçirmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtiler. (Haber: Şükrü Dolaş)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dezavantajlı çocuklar için çalışma başlatıldı

Siverek ilçesinde “Dilenen, dilendirilen, sokakta çalışan, çalıştırılan dezavantajlı çocuklar” adlı proje ile ilgili toplantı yapıldı. Siverek Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından sokakta çalışan ve dilenen çocukları sokaktan kurtarmak amacıyla hazırlanan projenin tanıtım toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda konuşan Siverek Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mustafa Karadağlı, sokakta çalışan dilenen veya […]