Türk Eğitim-Sen’den Yıl Sonu Mesajı

Türk Eğitim Sen Siverek Temsilcisi Mehmet Şengönül, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından bir mesaj yayımladı.

Şengönül mesajında şu ifadeleri kullandı; “Bir yılı daha geride bıraktık. Bugün  öğrencilerimiz karnelerini aldılar ve acısıyla tatlısıyla bir eğitim öğretim yılı sonlandı. Her ne kadar karne sadece öğrencilere verilse de  öğretmenler, idareciler , milli eğitim müdürlükleri gibi tüm  eğitim çalışanları olarak bu yılı analiz edip kendimize de karne vermeliyiz. Önümüzdeki yıllarda görmek istediğimiz en büyük uygulama öğretmen istihdamının planlı bir şekilde yürütülmesidir. Dileriz ki öğrenci okula geldiği ilk günden itibaren son güne kadar aynı öğretmenle hiçbir dersi boş geçmeden bir yılı tamamlayabilsin.”

Eğitim en önemli sorunlarının birinin taşıma olduğunu dile getiren Şengönül, “Okul idarecileri taşımalarla Milli Eğitim Müdürlükleri arasında kalmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerinin taşıma konusunda idarecilere destek olması  ve taşıma şoförlerine karşı net bir duruş sergilemesi gerekmektedir. Okul müdürlerini taşıma şoförleri ve müteahhit  ile karşı karşıya getirmeden haksız kazanç elde etmek isteyenlerin sıkı bir şekilde denetlendiği bir politika uygulanmalıdır. Adaletin sağlanabilmesi için Milli Eğitim Müdürlükleri  merkez trafik polisi ve jandarma trafik ekipleri ile sıkı bir iletişim halinde olup  denetimleri artırmalıdır.” diye konuştu.

Şengönül, okullarda dağıtılan yemeklerin hijyenik olmadığını öne sürerek, “Çok önemli başka bir sorunumuz da okullarımızda dağıtılan yemeklerin temizlik ve sağlık açısından uygun olmamasıdır.  Yemek şirketlerinin kar amacı gütmekten çok çocuklarımızın sağlığını korumak amacıyla çalışması gerekmektedir. Bu konuda şirketlerin iyi seçilmesi ve yıl içinde yemeklerin denetiminin çok sıkı yapılması gerekmektedir. Eğitim öğretim hizmetlerinin hangi kademesinde görev yaparsak yapalım bilmeliyiz ki bizim işimizin ham maddesi “İNSAN”dır.  Çocuklarımızın kendini her yönden geliştirmesi bizim çalışmalarımızla ilgilidir. Yapacağımız bir hata bir insanın hayatını olumsuz yönde etkileyebilir ya da yapılan doğru çalışmalarla bir sürü öğrencimiz hayallerini yaşayan bir birey haline gelebilir. Biz SİVEREK TÜRK EĞİTİM SEN ailesi olarak dönem içinde eğitim öğretim sorunlarının takipçisi olarak elimizden gelen desteği öğretmenlerimize vermeye çalıştık. Yaptığımız projelerle dostluk ve kardeşliği pekiştirmeyi amaçladık.  Önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarımıza tüm inancımızla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şengönül açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “SİVEREK TÜRK EĞİTİM SEN ailesi olarak bu eğitim öğretim dönemine emeği geçen başta Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL  olmak üzere ,Milli Eğitim Müdürlüğüne , okul idarecilerimize ve değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Umarız ki önümüzdeki yıllarda “EĞİTİM” in  bir “VİCDAN” işi olduğunu bilen dostlarımız çoğalır ve güzel bir geleceğin temellerini atacak olan eğitimciler olarak tek yürek olup nice başarılara imza atarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Katı Atık Yüklü TIR'da Kaçak Sigara

Siverek ilçesinde 96 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Siverek-Şanlıurfa karayolunun ilçe girişinde İbrahim Ü’nün kullandığı 01 EGG 80 plakalı tırı durdurdu. Tırda yapılan aramada, preslenmiş katı atık arasına gizlenmiş 96 bin paket kaçağı sigara bulundu. İbrahim […]