Suriyeli Misafirlere İftar

1

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Suriyeli misafirlere her gün iftar veriliyor.

Cumhuriyet Caddesi Ağaçhan Parkında Siverek Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğinden çoğu Suriyeli sığınmacılar olmak üzere bin kişi faydalanıyor.

İftar vaktine az bir süre kala yemek verilen alana gelen Suriyeli misafirler, kendileri için hazırlanan masalarda ikram edilen yemeklerle iftar yapıyor.

Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Ali Geneler, yaptığı açıklamada, amaçlarının Peygamberler Şehri olarak bilinen kentte, Halilürrahman sofrası oluşturmak olduğunu söyledi.

İftara Türk, Kürt, Suriyeli, her kesimden vatandaşın katıldığını kaydeden Geneler, “İftarımıza maddi durumu iyi olmayan çok sayıda vatandaşımız katılıyor. Bunların arasında Suriyeli kardeşlerimiz daha fazla. Suriyeli muhacir kardeşlerimizin ramazan ayını mutlu, bereketli bir şekilde geçirmesini elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Suriyeli sığınmacılar ise kendilerine ikramda bulunan tüm yetkililere ve ilçe halkına teşekkür etti.

İftarda ayrıca, bölgenin ramazan ayında en çok tükettiği içecek olan meyan şerbeti de ikram ediliyor.


 

One thought on “Suriyeli Misafirlere İftar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kaymakamlıktan Suriyelilere Nakdi Yardım

Siverek Kaymakamlığı tarafından ilçede kendi imkanlarıyla barınan Suriyeli sığınmacılara nakit para yardımı yapılmaya başlandı. Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla sığınmacılara yardımcı olmaya çalışıyor. Vakıf müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli semtlerinde yaşayan yardıma muhtaç 450 Suriyeli ailenin tespitini yaparak aile başına 300 lira destek sağlıyor. Vakıf Müdürü Davut Alhas, toplamda […]