Bakanlık’tan Siverek Belediyesine Hibe Araç

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Siverek Belediyesinin hibe talebini yerinde görerek 13 ton su kapasiteli sulama kamyonu gönderdi.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüğü yaklaşık beş ay önce bakanlığa resmi yazıyla başvuruda bulunarak, ilçede çevre sağlığı ve temizliği için bir sulama aracı talebinde bulundu.

Siverek Belediyesinin talebini yerinde gören Bakanlık yetkilileri, 13 ton su taşıma kapasiteli 300 Bin TL değerinde sulama aracını belediyeye hibe etti.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz hibe edilen araca ihtiyaçları olduğunu belirterek,”Bu konuda özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ile Bakanlık bürokratlarına, belediyemiz ve Siverek halkı adına teşekkür ediyorum. Aracın belediyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yakıt Deposunda Esrar Sevkiyatı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir otomobilin yakıt deposunda yapılan aramada, 11 kilogram esrar ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, ilçe girişinde takibe aldıkları plakası öğrenilemeyen otomobili durdurdu. Otomobilde yapılan aramada, yakıt deposuna gizlenmiş 11 kilogram esrar ele geçirildi. […]