Jandarma Aranan 79 Şahsı Yakaladı

Şanlıurfa’da Ağustos ayında Jandarmanın yürüttüğü çalışmalarda çeşitli suçlardan aranması bulunan 79 kişi yakalandı.

Şanlıurfa’da yol uygulaması yapan Jandarma, 1-31 Ağustos tarihleri arasında 8’i terör suçundan olmak üzere aranması olan 79 şahsı yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde terör olaylarını önlemek, emniyet ve asayişi sağlamak maksadıyla, 1 ve 31 Ağustos 2016 tarihleri arasında yaptığı yol kontrol ve aramalar neticesinde, terör suçlarından aranan 8 şahıs ile adli suçlardan aranan 71 şahıs olmak üzere toplam 79 şahıs yakalayarak haklarında yasal işlem yapılmak üzere adli makamlara sevk etti.

Yapılan aramalar neticesinde 1 adet 7.7 mm çapında piyade tüfeği ve 116 adet fişek, 7 adet çeşitli çap ve markada tabanca ve tabancalara ait şarjörler içerisinde 19 adet mermi, 21 kilo 155 gram kubar esrar, yaklaşık bin 500 litre kaçak ham petrol, 14 adet kayıp, çalıntı ve çeşitli suçlardan aranan araç, piyasa değeri yaklaşık 160 bin Türk Lirası olan 52 bin 149 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Olaylarla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te erken bağ bozumu geleneği

Siverek ilçesinde erken bağ bozumu için toplanan üzümler, geleneksel yöntemlerle pekmez, kesme, cevizli sucuk ve pestil haline getiriliyor. Geçmiş yıllarda bir çok aile için geçim kaynağı olan üzüm bağları, son dönemde artan yapılaşma nedeniyle yok olmakla karşı karşıya kaldı. Sayıları giderek azalan Siverekli bağcılar, bağ bozumunda topladıkları üzümleri koydukları file […]