Kürtçe ağıtlar yürekleri dağladı

Hakkari’de şehit olan Orhan İrkarlı’nın baba evi yakınlarının akınına uğrarken patates tarlasında çalışmak için Sivas – Yozgat bölgesine giden anne ve babanın ise çocuklarının şehit düştüğünden haberi olmadığı öğrenildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı patlatması sonucu şehit olan Orhan İrkarlı’nın Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı Güzelpınar kırsal Mahallesindeki baba evine giden yetkililer aileye acı haberi verdi.

-Gurbetteki anne ve babaya şehit olduğu söylenmedi

Çocuklarının şehit olduğu annesi ve babası patates tarlasında çalışmak için Sivas – Yozgat bölgesinde olduğu için verilemedi. Acı haber anne ve baba yerine dedesi ve amcasına verildi. Anne ve babaya ise çocuklarının yaralı olduğunun söylendiği ve yetkililer birlikte Siverek’e gelmek için yola çıktıkları öğrenildi.

-Şehidin yakınlarının Kürtçe ağıtları yürekleri dağladı

Evin önünde sağlık ekipleri ve ambulanslar hazır bekletilirken haberi alan şehidin yakınları eve akın edip Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin yakınları evin etrafına ise Türk Bayrakları astı.

-Terhisine iki gün kala şehit oldu

Evli ve bir çocuk babası olan Orhan İrkarlı’nın terhisine iki gün kala hain saldırıda şehit düştüğü öğrenildi. (Haber:Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

10 thoughts on “Kürtçe ağıtlar yürekleri dağladı

  1. Sende gittin peygamber ocagina
    Ardinda guzu yasli bir siverek biraktin allah senden razi olsun ki bize bu gururu yaşatin şehidim

  2. Konuyorsa daIına böIücü Ieş kargaIarı: DaI kesiIsin. BöIücüIer şehre kadar iniyorsa dağdan: YoI kesiIsin. Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: KoI kesiIsin. Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesiIsin.

  3. Rabbim makamını cennet mekan eylesim.şehadeti makbul olsun.bu acıları yaşatan pkk ve onun destekçilerini kahru perişan eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şehit askerin yürek burkan dramı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı patlatması sonucu şehit olan Er Orhan İrkarlı’nın baba evine ateş düştü. Terhisine 2 gün kala saldırıda hayatını kaybeden şehit askerin anne ve babasının mevsimlik işçi olarak Sivas’ta patates tarlasında oldukları bildirildi. Acı haber anne […]