Yazar Ali Lale beşinci kitabını yayımladı

Siverek ilçesinde yaşayan ilçe Halk Kütüphanesi müdürlüğü görevinde sürdüren Yazar Ali Lale beşinci kitabı olan “Ümitlerin tükendiği an” isimli romanını okurlarıyla buluşturdu.

30 yıldan beridir yazdığını dile getiren Lale yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yazan, fotoğraf çeken, haber yapan herkes kendi çapında tarihe tanıklık yapıyor. Bende romanımda bölgede yaşanan sosyal ekonomik ve kültürel yaşam biçimini, insan ilişkilerini, aşkı kaleme alarak gelecek kuşaklara miras bırakmak istedim. Romanımdaki olayların tamamı gerçek yaşam öykülerinin değerlendirilmesidir, 1960 ile 1980 yıllarının kültürel bir fotoğrafıdır. 137 sayfadan oluşan kitabım okurlarıyla buluştu. Önümüzdeki günlerde kitabımı okurlarım için imzalayacağım. Bugüne kadar beş kitabım yayımlandı. Yerel ve ulusal basında bir çok kültürel makalem yayımlandı”

Bin adet basılan kitap bölgede kadın erkek ilişkilerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp feodal ilişkilerde kadının toplumsal yaşamda ki yerini anlatan bir kitap olduğunu sözlerine ekleyen Lale yazmaya devam edeceğini belirtti.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek İkra-Der’den Kerbela ve Hz. Hüseyin Programı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra-Der), dernek üye ile gönüllerine yönelik “Kerbela ve Hz. Hüseyin’in evrensel mesajı” konulu program düzenledi.   İkra-Der tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü münasebetiyle düzenlenen ‘Kerbela ve Hz. Hüseyin’in evrensel mesajı’ programına Muhammed Şenlik konuşmacı olarak katıldı. Dernek binasında düzenlenen etkinliğe […]