İrfan Gazetesi Üniversiteli Öğrencilere Ödev Konusu Oldu

1923 yılında Mehmet Siret Bayar tarafından kurulan ve şu anda 93 yaşında olan İrfan Gazetesi üniversiteli öğrencilerin ödev konusu oldu.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden sitemiz muhabiri Yusuf Eyyüp Sarı ve Şevval Ökenek ile Mehmet Doğan Batur hazırladıkları ödevde İrfan Gazetesinin tarihini anlattı.

Ödev hazırlarken farklı bir konu üzerinde durmak istediklerini belirten üniversiteli öğrenciler, 93 yıllık İrfan gazetesinin en uygun konu olduğunu düşündüklerini belirtti.

Konuyla ilgili sitemize açıklama yapan Şevval Ökenek, “Bölüm hocamızın verdiği ödevde bir şeylere dikkat çekmeliyiz diye düşündük ve İrfan Gazetesini anlatmayı uygun gördük. İrfan gazetesinin tarihini, çektiği sıkıntıları ve şu anki durumunu toparlayıp sunu haline getirerek sınıfta anlattık. Ayrıca hem gazeteyi tanıtmak hem de konumuzun daha iyi anlaşılması için İrfan gazetesinden 30 gazete örneği alıp sınıfımızda dağıttık. Bizlere bu konuda yardımcı olan İrfan Gazetesi başyazarı Mehmet Şükrü Dolaş’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizim amacımız kendi halkı tarafından yalnız bırakılmış bir gazeteyi elimizden geldiğince tekrar gündeme getirmektir” dedi.

Köklü geçmişi olan bir gazetenin bu durumda olması dikkat çekici diyen Mehmet Doğan Batur, “1923 yılında kurulup 2016 yılına kadar ayakta kalan bir gazete var dediklerinde inanmamıştım. İrfan gazetesinin tarihini okuyunca ne kadar köklü bir gazete olduğunu öğrendim. İrfan gazetesiyle ilgili haberleri okuyunca da Siverek’e ait olan böylesi değerli bir gazeteye destek çıkılmayıp sahipsiz bırakılması da hem üzücü hem de dikkat çekici” diye konuştu. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Soğuk Hava Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından gelen soğuk hava ve buzlanma hayatı olumsuz etkiliyor. Kentin yüksek kesimleri ve kırsalda etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı sistemle eğitim veren okullar tatil edilmişti. Kar yağışının etkisini kaybettiği ilçe merkezinde etkisini gösteren Sibirya soğukları  ve buzlanma yaşamı olumsuz etkilemeye başladı. […]