Zihinsel Engelli Çocuklar Gönülleri Fethetti

Siverek Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli çocuklar, ihtiyaç sahibi öğrencilere bot yardımında bulundu.

Fırat Mahallesindeki Selçuk İlkokulunu ziyaret eden zihinsel engeli çocuklar, konser verdi, okul yönetimi ve bazı iş adamları tarafından temin edilen botları, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü İbrahim Halil Özer, yaptığı açıklamada amaçlarının zihinsel engelli çocukları sosyal yaşama adapte etmek olduğunu söyledi.

Okul olarak bazı sosyal projeler yürütüklerini belirten Özer, “Bir yıl önce okulumuzda bulunan öğrencilerden bir müzik korosu oluşturduk. Bu müzik koromuz daha önce ilçede bulunan ana okullarda ana sınıfı öğrencilere konser vermişti. Çalışmalarımız olumlu geçti ve bu sene bu çalışmamızı biraz daha fazla geliştirmek amacıyla ilk ve orta öğretimde okuyan öğrencilere de müzik dinletisi yanında öğrencilerimiz arasında paylaşım kültürünü geliştirmek için öğrencilerimiz aralarında topladıkları paralar ve bazı iş adamlarının destekleri ile ihtiyaç sahibi çocuklara bot yardımında bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Müzik gurubu içerisinde bulunan engelli Sedat Batuhan, “Biz gelip buradaki küçük kardeşlerimizi hem sevindirmek ve hem de hediyelerini vermek için geldik. Kardeşlerimizin mutlu olmasını istiyoruz” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LPG tankeri kaza yaptı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen kazada LPG tankeri yol kenarındaki taşlara çarparak durdu. Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır istikametinden Siverek yönüne ilerleyen ve sürücüsü öğrenilemeyen 34 DR 3930 plakalı LPG tankeri, karayolunun 5. kilometresinde sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini yitirmesi üzerine kontrolden çıkarak yol kenarındaki taşlara çarparak durdu. LPG tankerinin boş olması olası […]