Cezaevi camisi ibadete açıldı

Siverek Belediyesi tarafından hükümlü ve yakınları, cezaevinde görevli personel ile vatani görevlerini yapan askerlerin ibadetlerini temiz bir ortamda yapabilmeleri için T Tipi Kapalı Cezaevinde 350 metrekare alanda yaptığı caminin açılışı, dualarla yapıldı.

Yapılan caminin ibadete açılışına Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, İlçe Müftüsü Burhan Barut ile daire müdürleri ile yarı açık cezaevindeki hükümlüler katıldı.

Her cezaevinde bir mescit veya cami bulunmasının gerektiğini belirten Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Bu gün sevinçli ve mutlu bir günümüz. Yarı açık cezaevinde bulunan hükümlüler ile ziyarete gelenle vatandaşlarımız ve personeller için yaptığımız camimizi ibadete açıyoruz. Caminin yapımında emeği geçen başta başsavcımız, Fen İşleri Müdürlüğümüz ekibine ve yakın çalışma arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu bir ihtiyaçtı, gereksinimdi. Bize haklı olarak böyle bir talep geldiğinde, hiç düşünmeksizin, tereddüt etmeksizin bütçemizi de zorlamak suretiyle bu ihtiyacı gidermeye dönük bir adım attık. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun” diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil caminin açılışıyla ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti: “Cezaevi idaresi mescit ihtiyacını bana bildirdiğinde, ilk gittiğimiz yer Resul Başkanım oldu. Durumu kendisine bildirdiğimde itirazsız ne gerekiyorsa yapalım dedi. Sağ olsunlar caminin ibadette açılmasında katkıları çok fazladır. Nihat Başkanımda aynı şekilde olmak üzere yaptıkları bu hizmeti hayrını Cenab-ı Allah kabul buyursun, hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Burhan Barut tarafından yapılan dua ile cami ibadete açılarak ilk Cuma namazı kılındı.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, cezaevinde yapılan cami ve diğer hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a plaket verdi.

Öte yandan cezaevi bahçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri anısına ağaç dikme törenine katılan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ağaç dikti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Yılmaz'dan Kaymakam Demirel'e ziyaret

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, bir süre önce görevine başlayan Kaymakam Metin Demirel’i ziyaret etti. Öğle saatlerinde beraberinde Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu ile Siverek Kaymakamı Metin Demirel’i makamında ziyaret eden Başkan Yılmaz, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Bir süre Kaymakam Demirel ile sohbet eden Yılmaz, yeni grevin hayırlı olması temennisinde bulunarak, […]