Zabıta mühürsüz etlere el koydu!

Siverek Belediyesine bağlı zabıta ekipleri ilçedeki kasapları denetledi. Zabıtalar kasap pazarı ile mahalle kasaplarında satılan etleri inceledi.

Zabıta ekipleri, iş yerlerinde kaçak kesimle elde edilmiş 30 kilo ete el koyarken, bazı iş yerlerine de idari işlem yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, yaptığı açıklamada halkın sağlığının önemli olduğunu söyledi.

Denetimler sırasında iş yerlerinde eksiklikler bulunduğunu tespit eden Baydilli şöyle konuştu:

“Bu denetlemeler sonucunda maalesef bazı kasaplarda hijyen konusunda eksiklikler tespit edildi.

Bazı iş yerlerinde de kaçak kesilmiş ve kokuşmuş etlere rastlanmış, bu etlere el konulmuştur. El konulan kaçak etler imha edilerek, kaçak et satışı yapan iş yerleri hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Denetimlerin amacı insanlarımızın sağlığıyla oynayanlara fırsat vermemektir. Son tüketim tarihi geçmiş ve mühürsüz etlerin satışının önüne geçmektir. Denetimlerimiz ilçe genelinde devam edecektir.” (Haber: Şükrü Dolaş)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Yaşlı Adama Otomobil Çarptı

Şanlıurfa Siverek’te, Diyarbakır – Siverek karayolu Şirinkuyu Mahallesi’nde yolun karşı tarafına geçmeye çalışan 70 yaşındaki Sinan Yerli’ye sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan Yerli, ağır yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla Siverek Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yerli, ilk müdahalenin ardından hayati tehlikesinin devam etmesi üzerine […]