77 bin 118 öğrenci yarıyıl tatiline girdi

2

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde karne alan 77 bin 118 öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili, 3165 öğretmenin görev yaptığı ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 310 okulda, öğrenim gören 77 bin 118 öğrencinin karnelerini almalarıyla birlikte başladı.

Sabahın erken saatlerinde velileri ile birlikte okula gelen öğrenciler düzenlenen karne dağıtım törenleri ile birlikte karnelerini aldı. İkinci yarıyıl 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu Üçkuyu Karacadağ İlk ve Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Kapanoğlu yarıyıl tatili münasebetiyle yayımlamış olduğu mesajda şunları kaydetti: “2016–2017 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemi bugün karnelerin dağıtılması ile sona eriyor. Bu yıl şube müdürlerimizle birlikte karne heyecanını farklı köylerde eğitim gören öğrencilerimizle ve zorlu şartlarda eğitim neferi olan köy öğretmenlerimizle birlikte yaşamak istedik. Siverek İlçe Milli Eğitim müdürlüğü olarak 310 eğitim kurumumuzda 3165 Öğretmenimizle 77.118 öğrencimize en iyi şekilde hizmet sunmaya çalıştık, çalışıyoruz. Zorlu şartlarda görev ve sorumluluk üstlenen yönetici ve öğretmenlerimizi, çeşitli sıkıntılara rağmen, birinci dönemi başarı ile tamamlamalarından ötürü tebrik ediyorum.”

Kapanoğlu mesajının sonunda yarıyıl tatiline giren tüm öğretmen, öğrenci ve velilere iyi tatiller temennisinde bulundu. (Haber: Lütfü Yalgı)

2 thoughts on “77 bin 118 öğrenci yarıyıl tatiline girdi

  1. Sayın Mehmet Kerece’yi tebrik ediyorum. Müdürlük makamının hakkını vermesi ve hakkaniyete önem vermesi nedeniyle.. Umarız kendisi daha büyük hizmet vereceği makamlara gelecektir..

  2. Siverek Gazipaşa ilköğretim okulu müdürü,sayın Mehmet Kerece beyefendiye,gösterdiği üstün başarılarından dolayı,teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli gencin 2 yıllık eğitimi yok oldu!

Girne Amerikan Üniversitesi öğrencisiyken Trabzon Avrasya Üniversitesi’ne geçiş yapan Siverekli Şehmus Tekecan’ın kaydı, 2 yıllık öğrenim süresinin sonuna doğru nakil işlemlerinin ‘usulsüz’ olması gerekçe gösterilerek silindi. Milliyet Gazetesinden Arif Balkan’ın haberine göre Şehmus Tekecan, 2014 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Hakla İlişkiler Bölümü’ne yüzde 100 burslu olarak kayıt yaptırdı. Ancak buraya […]