Siverek’ten Antalya’ya uzayan başarının öyküsü

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Satranç Turnuvasına il birincisi olarak katılan Taşhan İlkokulu öğrencileri Siverek’in gururu oldular.

Şanlıurfa’da düzenlenen Satranç Turnuvasında dereceye girerek Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç turnuvasına katılmaya hak kazanan Taşhan ilkokulu öğrencileri şehrin gururu oldu.

Antalya’da düzenlenen 81 ilden 6 bini aşkın katılımcının katıldığı turnuvaya bin bir zorlukla hazırlandıklarını belirten Taşhan Okulu Müdürü Mustafa Karadağlı,” Öğrencilerimiz kimi zaman tarlada, kimi zaman ise elektrik kesintilerinden dolayı mumun altındaki kısıtlı imkânlarla turnuvaya hazırlandılar. Şanlıurfa’da düzenlenen turnuvada dereceye girerek Şanlıurfa’yı temsilen Antalya’daki turnuvaya katıldılar. Turnuvada nice kolejlerin önüne geçerek şehrimizin gururu oldular. Bizleri en güzel şekilde temsil eden öğrencilerimizi, öğrencilerimize satrancı sevdiren beden öğretmenimiz ve antrenörümüz Melih Özcan’ı ve katkılarını esirgemeyen Taşhanlı velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karacadağ’da Halay Çekmenin Müjdesini Başkan Nihat Çiftçi Verdi

Yıllardır Siverek kentinin hizmet alamadığını, 1926 yılında çıkarılan teşkilatı Mülkiye kanunuyla ilçe yapılan güzel kentimizin gelişmesi engellenmiştir. Son olarak çıkarılan Büyükşehir yasasıyla yerel yönetim olanaklarımız kısıtlanmış kentin gelişimi Büyükşehir Belediye Başkanlarının ve yönetimlerinin insafına bırakılmıştı. Şanlıurfa Büyükşehir yönetimine sorsan “Siverek’e çok güzel hizmetlerin yapıldığını” söyleyecekler, ben şahsen o kanıda değilim. […]