Umre ödüllü siyer sınavına yoğun ilgi

Peygamber Sevdalıları Platformunca düzenlenecek umre ödüllü siyer sınavına Siverek ilçesinde 1228 kişi başvurduğu bildirildi.

Genel merkezi Diyarbakır’da bulunan ve düzenlemiş olduğu kutlu doğum etkinlikleri bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu, 29 Ocak 2017 saat 10.30’da Türkiye geneli umre ödüllü siyer sınavı düzenleyecek.

Sınavın Siverek’teki Yusuf Sami Kız İmam Hatip Lisesi ve Osman Esat Efendi Ortaokulunda düzenleneceği belirten Peygamber Sevdalıları Siverek Koordinatörü Hüseyin Şeker, dereceye girenlere umre ödülünün yanı sıra 1001 ödül verileceğini söyledi.

Sınava 1228 kişinin başvuru yaptığını ifade eden Şeker, “İnşallah pazar günü siyer sınavını düzenleyeceğiz. Siyer sınavını iki okulda yapacağımız için bayanlar için Yusuf Sami kız imam hatip lisesini, erkekler için ise Osman Esat Efendi İmam Hatip ortaokulunu tahsis ettik.10.30 da başlayacak olan sınav yaklaşık 2 saat sürecek. İnşallah geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir başarı bekliyoruz. Sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dondurucu soğuk etkili oluyor!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle dışarıda kalan eşekler dondu. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde dün başlayan kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle dışarıda kalan eşekler dondu. Siverek-Diyarbakır yolunun 20’nci kilometresinde bulunan Güvercin kırsal Mahallesi’nde çekilen görüntülerde kar […]