Toprak çatılı evlerde kar temizliği

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından toprak çatılı evlerde kar temizliğine başlandı.

Gece saatlerinde etkili olan ve etkisini devam ettiren kar yağışının ardından evlerin çatıları kar ile doldu. Bazı ev sahipleri, karla dolan çatıları, çökme riski nedeniyle temizlemeye başladı.

Ellerine kar küreklerini alan ev sahipleri çıktıkları çatılarda saatlerce süren yorucu çalışmanın ardından biriken karlardan evlerini korumaya çalıştı.

Kale Mahallesi sakinlerinden olan Mithat İlhan sitemize yaptığı açıklamada; “2–3 yıldan beridir Siverek’e ilk defa böyle güzel kar yağdı. Oturduğumuz ev toprak damlı olmasından dolayı karı kaldıramıyor ve bir süre sonra çökme, sızma yapmaya başlıyor. Damların üzerindeki karları atmadığımız zaman, karlar su olup alta sızıntı yapıyor. Kar yükünden dolayı evlerimizin zarar görmemesi için de damları temizliyoruz. Çatıları beden gücüyle, elimize aldığımız küreklerle temizledikten sonra toprağın eski sertliğine kavuşması için damı tuzlayıp loğluyoruz” dedi. (Özel Haber – Yusuf Eyüp Sarı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesinden kar ile mücadele çalışmaları

Siverek ilçesinde etkili olan kar yağışının şiddetini arttırmasıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına başlandı. Siverek Belediyesi kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye başlamasıyla ilçede kaldırım temizleme, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı. Tüm ana cadde ve sokaklarda çalışma yapan ekipler, yolda kalan araçlara müdahale ederek olası kazaları önlemeye çalışıyor. Belediye Başkan Yardımcısı […]

Benzer Haberler