‘Kuran-ı Kerim Meali’ sınavına yoğun ilgi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Kuran-ı Kerim Meali’ sınavı yoğun bir katılım ile yapıldı.

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilciliğince lise ve ortaokul kategorisinde düzenlenen sınav, saat 10.00’da başladı. 13 okul 450 salonda yapılan sınavda 600 gönüllü öğretmen görev alırken herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı belirtildi.

Sınavla ilgili açıklama yapan sendika temsilcisi Fikret Aslanparçası, “İnsanlar için bir uyarı ve öğüt olarak vahyedilen Kuran-ı Kerim’i okumak, anlamak ve hayat rehberi haline getirmek Rabbimizin bir emridir. Âlemlerin Rabbi olan Allah’ın insanlığa kurtuluş yolunda son çağrısı olan Kuran-ı Kerim, zihinlerin alabildiğine dünyevileştiği modern zamanların girdabında çırpınan insanlık için yegâne çaredir. Zaman geçtikçe gençleşen bu kitap hep Müslüman’ın hayatında hep diri kalmalıdır” dedi.

Sendika olarak değerler eğitimini önemsediklerini belirten Aslanparçası; “2016 yılında yaklaşık 5 bin öğrencinin katılımıyla düzenlediğimiz ilmihal sınavının ardından bu yıl da genç nesillerimizi Kuran’ın kutlu mesajıyla tanıştırmak ve onları yüce İslam’ın ana kaynağına yönlendirmek amacıyla “Kuran-ı Kerim Meali Sınavı ”düzenlemiş bulunmaktayız. 8 bin öğrencimizin katılımıyla ortaokul ve lise kategorisindeki sınavımızı bugün 13 okulda 600 gönüllü öğretmenimizin gözetiminde gerçekleştiriyoruz. 26 Şubat 2017 tarihinde de 500 öğretmen arkadaşımızın başvuruda bulunduğu sınavımızın ikinci etabını gerçekleştirmiş olacağız. Bu vesileyle herkesin kazançlı çıkacağı bu sınav organizasyonunda görev alan, destek sunan, maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve kişilere yürekten teşekkür ediyor, çabalarımızın Rabbimizden hayırlara vesile olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Sınava katılan öğrenci velileri, sınavda bulunan çocukları için tespih çekip dua etti. İki saat süren sınav sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bu ev bir yılda üç kez yandı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir yıl içerisinde üçüncü kez yanan ev kullanılamaz hale geldi. Olay, Abdalağa Mahallesi 14. sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Muzaffer Kürkçü’ye ait evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanı fark eden ev sahipleri, durumu itfaiye ve 112 ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri müdahale ettiği yangını yarım saat […]