Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı

AK Parti’nin 18 maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak referanduma sunulmasının ardından çalışmalara başlandı.

Başkan Resul Yılmaz, Siverek ile Hilvan Belediyesi çalışanlarıyla bir araya gelerek, yeni anayasa değişikliği ve yeni Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı. Yenişehir Mahallesi’ndeki Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde bir araya geldiği Siverek Belediyesi çalışanlarına yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi veren Yılmaz, değişiklikle temsil noktasında adaletin sağlanacağını söyledi.

Yılmaz, “Mevcut parlamenter sistemde %32 oy alan bir parti hükümet kurabiliyor. Yeni sistemde ise bir kişinin Cumhurbaşkanı olması ve hükümet kurabilmesi için en az %50 + 1 oy alması gerekiyor. Hangisi daha adaletli ve temsil kabiliyeti yüksek?” dedi.

Geçmiş dönemlerde sık sık hükümet kurma tartışmalarının yaşandığına değinen Başkan Yılmaz, bu tartışmaların ekonomiyi olumsuz etkilediğine vurgu yaptı.

Hilvan ilçesine giden Yılmaz, bir araya geldiği belediye çalışanlarına yeni Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatarak, destek istedi.


One thought on “Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı

  1. siz bunları anlatacagınıza siverek ilcenize sahip cıksanız bu güzel sehrinize sahip cıksanız biraz belediye baskanı oldugunuz ilceniz ile ilgilenseniz ve siverek ilcesine yapılan halkına yapılan hakaretleri sizde daha üsütün olan vekillerinize iletseniz kacak lektrik kullanmadıgı halde kullanılmış gibi gösteren dedas ekiplerine bir dava acabilseniz bir avukat olarak ama nerdeeee bu insanları savunacak halkına sahip cıkabileecek bir baskan olmanız dilegiyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yivsiz av tüfeği kullanımı yasaklandı

Şanlıurfa’da, güvenlik güçlerinin kullandığı uzun namlulu ve tam otomatik silaha benzeyen yivsiz av tüfeklerin kullanımı OHAL süresince valilik tarafından yasaklandı. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yurt genelinde terör olaylarına karşı alınan tedbirler doğrultusunda, kentte de OHAL süresince yivsiz tüfeklerin kullanımının ve taşınmasının yasaklanmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, kararın OHAL’in 9’uncu maddesine […]