Siverek’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Fotoğraf Sergisi

Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği (SİVSAD), kadınların gözünden “Siverekli Kadınlar” adlı fotoğraf sergisi düzenledi.

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan tarihi Cıncıklı Hamam’da gerçekleştirilen sergide, Siverek ilçesinin kırsal bölgelerinde çekilmiş kadınların fotoğrafları sergileniyor.

Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği (SİVSAD) Başkan Vekili Ferit Akçalı, yaptığı açıklamada, çok zahmetli ve keyifli çalışma sonunda sergiyi düzenlediklerini belirtti.

Akçalı, “Derneğimiz ile Diyarbakır’da bulunan Fotono 21 Derneği kadın fotoğraf sanatçılarının çalışmaları oldu. Bazen yağmur altında ıslandı bayan arkadaşlarımız, bazen de soğuk havada üşüdüler. 50 kadın fotoğraf sanatçısının katımlıyla düzenlediğimiz sergide emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Serginin açılışını yapan Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise, fotoğraf sergisinde emeği geçenlere teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Bugün özel bir gün. Bugünü özel kılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu anlamlı sergiyi açmak oldukça güzel bir duygu. Ben bu organizasyonda emeği geçen dernek yönetimine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, SİVSAD Siverek, güzel projelere imza atıyor. Bayan kardeşlerimizin gözüyle Siverek’i tanıtmanın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Biz de Siverek Belediyesi olarak, her türlü desteği sağlayacağız. Bu vesile ile tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Fotoğraf sergisinin 3 gün açık kalacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yenişehir mahallesine dev park yapımına başlandı

Siverek Belediyesi, yeni yerleşim yerlerinde sosyal donatı ve yeşil alan ile park yapım çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yapılaşmanın hızla sürdüğü Yenişehir Mahallesi’nde 3 bin metrekare alanda yeni bir park yapımına başladı. Vatandaşların talepleri doğrultusunda yapılan park alanında oyun grupları, oturma ve dinlenme alanları, spor aletlerinin yanı sıra yürüyüş […]