Okul kütüphanesine kitap desteği

2

Siverek Kız Anadolu Lisesi’nde kütüphane kurmak amacıyla başlatılan kampanyaya hayırseverler kitap bağışında bulunmaya devam ediyor.

Fırat Mahallesinde bulunan Kız Anadolu Lisesinde yeni bir kütüphane oluşturmak amacıyla başlatılan kampanyaya bir destekte Siverekli eczacı Hasan İzol’dan geldi. İzol, üç kolide bulunan yaklaşık iki yüz kitabı okul kütüphanesine bağışladı.

Başlatılan kitap toplama kampanyasına destek verilmesi gerektiğini ifade eden İzol yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kitap kampanyasını sosyal medyadan öğrendim. Özelikle kızlarımızın eğitim gördüğü bir okul olması beni daha çok kitap bağışına teşvik etti. Şu anda yaklaşık 200 kitap bağışladım. Kitaplar arasında şiir, roman, hikaye bulunuyor” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Emin Bilgen, yaptığı açıklamada, okulda geniş bir kütüphaneye ihtiyaç duyduklarını ve bu nedenle çalışma kampanya başlattıklarını söyledi.

Okulda her gün bir saat okuma etkinliğini düzenlediklerini anlatan Bilgen, şöyle konuştu: “Okulumuzda günde bir saat okuma etkinliği vardır. Okuma etkinliğinde kaynak bulmak kütüphaneyi geliştirmek amacıyla sosyal medya üzerinden velilerimiz kitap toplama kampanyası başlatmış. Bağışlanan kitapları inceleyip öğrencilerimize uygun olanları kütüphanemize aktarıyoruz. Kampanyaya 200 kitap bağışında bulunan ezacı Hasan İzol’a teşekkür ediyorum. Kitap bağışlamak isteyen vatandaşlarımız kitapları okulumuza teslim edebilirler herksin desteğini bekliyoruz.”

2 thoughts on “Okul kütüphanesine kitap desteği

  1. Reklam kokan hareketler bunlar. Almış sehrin muhtelif yerlerine pankart vurmuş bilmem ne sponsoru. Insanlar ilacini alir ever gider. Böyle haber olmak icin yazik !!

  2. Kitap yardımnda bulnmak güzel bir davranış ama reklam kokan bir davranş sergilenmiş.
    Daha nice okunması gereken kitaplar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KOSGEB girişimcilik kursu tamamlandı

Siverek Terziler Odası Başkanlığı ile KOSGEB işbirliğince düzenlenen girişimcilik kursu tamamlandı. İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda kursu tamamlayan 30 kişi, sertifikalarını aldı. Siverek Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, yaptığı açıklamada amaçlarının ilçede girişimci sayısını artırmak olduğunu belirtti. Kursa bayanların daha yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Ay, “Kursu ilk […]