Siverek Belediyesinden down sendromlu çocuklara ziyaret

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şükran Kongül ile Sosyal Hizmetler Uzmanı Fatma Karal, ’21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ dolayısıyla ilçede bulunan down sendromlu çocukları evlerinde ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamada bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdiresi Şükran Kongül, “Her yıl 21 Mart’ta düzenlenen Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle toplumda farkındalığı artırmak ve down sendromlu bireylerin haklarını savunmak amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bizde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak ilçemizde bulunan bazı down sendromlu çocukları evlerinde ziyaret ederek, kardeşlerimize çeşitli hediyeler ile eğitici setler verdik. Umarım azda olsa kardeşlerimizi sevindirmişizdir” dedi.

Down sendromu insanlarda bulunan 21. kromozomun kendini 3 kez kopyalaması sonrasında ortaya çıkıyor. Down sendromlu bireyler ve ailelerine destek vermek, haklarını korumak amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından 10 Kasım 2011 tarihinde her yılın Mart 21. gününde Dünya Down Sendromu Günü olarak kutlanmasına karar vermişti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İzol aşiret mensuplarına Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini anlattı

Şanlıurfa’da çeşitli temaslarda bulunan AK Parti eski milletvekili ve İzol aşireti lideri Zülfikar İzol, Siverek ilçesindeki aşiret mensupları ve muhtarlarla bir araya gelerek yeni sistemi konuştu. Hacıömer Mahallesi’nde açılan büroda aşiretin önde gelenleri ve muhtarlarla görüşen Zülfikar İzol, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini anlatarak destek verilmesini istedi. İzol yaptığı açıklamada, “Şuanda mevcut […]