‘Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler’ ekibi öğrencilerle buluştu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Beşyamaç İlkokulunu ziyaret eden ve yazarlardan oluşan ‘Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler’ ekibi, öğrencilerle sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

Yazar Ümmiye Yılmaz Erçevik öncülüğünde Türkiye’deki çeşitli illerden yazarların bir araya gelerek hazırladığı ‘Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler’ projesi kapsamında öğrencilerle kitap sevgisi konulu söyleşi yapıldı.

Yazar Ümmiye Yılmaz Erçevik çocuklara yönelik yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Beş yamaç köyü ilk ve ortaokulu olarak öncelikle burada bulunan küçük kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Türkiye’nin dört bir yanından bir avuç yazar toplanarak sizler için kilometrelerce öteden buraya geldik. Çok şanslısınız ki sizi seven güzide öğretmenleriniz var. Kitap sevgisi konulu söyleşiyi size sunmak üzere arkadaşlarıma mikrofonu verirken hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum.”

Söyleşide yazar Erçevik’in yanı sıra radyocu-halk şairi Ayşe Paslanmaz, eğitimci-yazar Zeynep Haşemi Belgeli, yazar Eda Bildek, yazar Recep Bayraktaroğlu konuştu.

Yaklaşık 250 çocuğun katıldığı söyleşinin ardından anaokulu sınıfları gezilerek çocuklara hediye verildi.

Öte yandan minyatür sanatçısı Asiye Yaman kendi yaptığı takılardan çocuklara hediye ederken, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Kelami Akdemir söylediği şarkılarla çocukları şenlendirdi. Yazar Zeynep Belgeli ise yeni çıkan sevda kuşun kanadında adlı çocuk kitabını imzaladı. Hediyeleri alan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Etkinliğe katılan yazar Hazal Taş ve Ümmügülsüm Kalaycı ise çocukların sorularını cevaplarken, proje kapsamında 150 kitap, 25 boyama kitabı,50 boya ve 100 spor ayakkabı verildi.

‘Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler’ ekibi projeye destek veren Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş teşekkür etti. Okul idarecileri tarafından davetlilere plaket verilirken, yazarlar ise projeye katkılarından dolayı Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş’a palet verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Yılmaz Dicle Mahallesi sakinlerine 'Evet'i anlattı

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 16 Nisanda yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasıyla ilgili ‘Evet’ çalışmalarını Dicle Mahallesi sakinleriyle yaptığı toplantıyla sürdürdü. Başkan Resul Yılmaz, halk oylaması için ‘Evet’ çalışmaları kapsamında saha çalışmalarını hummalı şekilde devam ettirerek, vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmayı sürdürüyor. Vatandaşlara neden evet demeleri gerektiğini, yeni sistemin […]