Meal sınavında görevli öğretmenlere plaket

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilciliğince geleneksel olarak yapılan ‘Ödüllü Kuran-ı Kerim Meali Sınavı’nda görev alan öğretmenlere plaket verildi.

Bir süre önce düzenlenen programla sınavda dereceye girenlere ödüllerin verilmesinin ardından, sınav sorularını hazırlayan ve sınav günü görev yapan öğretmenlere plaket verilerek, teşekkür edildi.

Plaket töreninde konuşan Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, “Arkadaşlarımız ödüllerin en büyüğü olan binlerce insanın hayır duasıyla ödüllendirilmişler. Bizimki çam sakızı çoban armağanı gönülleri hoş tutma eylemidir. Ben emeklerine karşılık tek şey söylüyorum Allah onlardan razı olsun” dedi.

Sınav Koordinatörü Mehmet Ali Gedikli, ilginin beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini söyledi. Gedikli, “Meal sınavı soru hazırlama komisyonunda görev alan arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 4 aylık yoğun tempoyla ciddi emek sarf ettiler. Allah kendilerinden razı olsun, Siverek halkı adına yüreği sevgi timsali bu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kelamın Önemi

  Bir kederin, acının, yaşamın umudun tasvircisi olarak insanlığın kalu beladan söylemcelerindeki modernizm üzerine inşa edilmiş  kelam, insanın en derin duygularının ihtiyaçlarına karşılık olarak, ilkbaharın ağır havasındaki  serinletici rüzgarın serinliğiyle, diyaelektiliğiyle ritüel kılındı, insanlığın varlığına kelam…. İnsanın ruhunu,yüreğini,beynini,angajmanını,dünyasını ekostik bir derinlikle etkilerken kelam… “Dengbejler kelamın ustasıdır” der. Bilginler, dervişler, aristokratlar, […]