Gençlik Evlerinin 89 öğrencisi üniversiteye yerleşti

Siverek Belediyesince açılan Ramazan Acarlar Gençlik Evlerinde YGS/LYS eğitimi gören 89 öğrenci, bir yıl boyunca emek harcayarak çeşitli üniversiteleri kazandı.

Kültür Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Evlerinde geçen yıl maddi imkanları yetersiz öğrencilere yönelik başlatılan kurslarda eğitim alan 74 öğrenci çeşitli üniversiteleri kazanarak Siverek’in gururu olurken, bu yıl ise sayı artarak 89’a çıktı.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı şunları söyledi: 2016-2017 dönemi Ramazan Acarlar Gençlik Evi bünyesinde açılan YGS-LYS kurslarında toplam 266 öğrencimizden 59 öğrencimiz 4 yıllık lisans bölümlerine, 30 öğrencimizde 2 yıllık ön lisans bölümlerine yerleşti. Bunların dışında 300 puan ve üzeri alan onlarca öğrencimiz daha yüksek bir bölümü hedefledikleri için tercih yapmadı. Bu başarıda emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımızı kutluyorum.”

Projenin bu yılda devam edeceğini belirten Postacı, “Yoksul ve başarılı öğrencilerimize üniversite sınavlarına hazırlama amacıyla başlatılan bu sosyal proje 2017-2018 döneminde de 12. sınıf ve mezun öğrencilerimize hizmet sunmaya devam edecektir. Kurslarımız 30 Eylül 2017 tarih itibariyle 12. sınıflarda ve 2 Ekim 2017 tarih itibariyle de mezun gruplarında derslere başlanacaktır. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kömür yüklü tır karşı yöne geçti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde seyir halinde iken vitesinin boşaldığı iddia edilen tır, geri hareket ederek refüjü aşıp karşı yöne geçti. İlginç kaza, sabah saatlerinde Diyarbakır – Siverek karayolunda meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Diyarbakır istikametinden Siverek yönüne ilerleyen Mehmet C. idaresindeki 23 P 2277 plakalı tır, Selimpınar Mahallesi’ndeki polis noktasında arızalandı. Bir […]