Büyük ayıp! Engellilerin maçında tribünler boş kaldı

Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol Deplasmanlı Bölgesel Lig D Grubu’nda mücadele eden Siverek Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol takımının maçında tribünler boş kaldı.

Son günlerde yükselen performansıyla deplasmanda ve kendi evinde oynadığı oyunla başarılı sonuçlar elde eden Siverek Bedensel Engelliler, hafta sonu oynanan Diyarbakır Bedensel Engelliler Gençlikspor maçında tribünler boş kaldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde boş kalan tribünlere üzülen Siverekli basketbolcular, taraftarın maçlarına ilgi göstermemesinden yakındı.

Büyük çabalarla Siverek isminin duyulmasına katkı sağlayan bedensel engelliler takımı, kendilerinin de Siverek ilçesini temsil ettiklerini söyledi. Futbol maçlarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren Siverek ekibi, kendi maçlarına da ilgi gösterilmesini bekliyor. Son maçlarında basketbol tarihine geçecek bir skorla kazandıklarını ifade eden tekerlekli basketbol takımı, ilgisizlikten yakındı.

Takım kaptanı Çetin Kurbaş takımda oynayan tüm sporcuların gönüllü olarak mücadele ettiklerini söyledi. Deplasmanda yalnız kaldıklarını belirten Kurbaş, taraftarları en azından kendi sahalarında oynadıkları maçlara beklediklerini söyledi. Sözlerine “Bizler gönüllü bir ekibiz” diye başlayan kaptan Kurbaş, şunları söyledi: “Yıllarca ilçemizi başarıyla temsil ettik. 1’inci lige kadar yükseldik fakat maddi imkanlarımız el vermediğinden bir süre sahalardan uzak kaldık. Belediye başkanımız Resul Yılmaz’ın da desteğiyle yeniden sahalara muhteşem bir şekilde döndük. Dile kolay iki yıl aradan sonra yeniden sahalara dönmek ve bu başarıyı yakalamak hiç kolay değil. Ülkenin dört bir yanında maçlara gidiyor ve Siverek ismini başarıyla temsil etmeye çalışıyoruz.”

Bunca başarıya rağmen maçlarına istedikleri ilgiyi görmediklerini söyleyen Kurbaş, şu ifadeleri kullandı: “Futbola gösterilen ilgi bizim maçlarımıza gösterilmiyor. Bunu kimse kıskançlık olarak anlamasın. Siverek Belediyespor’da bu ilçenin bir takımı ve başarısı bizleri mutlu ediyor. Nasıl ki futbol takımını sahipleniyorsak, bedensel engelliler basketbol takımını da sahiplenmeliyiz. Hiç kimseden farklı bir talebimiz yoktur, tek isteğimiz en azından iç sahada oynadığımız maçlarda bizlere destek olunmasıdır.”

Kaptan Çetin Kurbaş, kendilerini yalnız bırakmayan Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik ve duyarlı bir grup taraftara teşekkür etti.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akıllı telefonlar fotoğraf sanatını nasıl etkiledi?

Artık akıllı telefonlar bir iletişim aracı olmaktan öteye giderek son dönemlerde neredeyse fotoğraf makineleriyle eşdeğer fotoğraflar çekmeye başladı. Gelişen bu teknolojinin fotoğraf sanatına etkilerinin ne olduğunu fotoğrafçılık alanında duayen olan isimlerle bu haberde değerlendirdik. Son zamanlarda fotoğraf makineleri yerini akıllı telefonlara mı bırakıyor sorusu birçok kişinin dilinde. Bazı kişiler Iphone […]