Öğretmenlerin kurduğu kütüphaneye şehidin ismi verildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen, kendi imkanlarıyla kurdukları okul kütüphanesine Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan astsubay üstçavuş Musa Özalkan’ın ismini verdi.

Kütüphane oluşturmak için bir süre önce çalışma başlatan Yumrutepe Mahallesindeki ilk ve ortaokulda görevli öğretmenler, gönüllü çalıştıkları okulun 3 odalı lojmanının 2 odasını kütüphane, bir odasını da satranç sınıfına dönüştürdü.

Topladıkları kitapları, öğrencilerin hizmetine sunarak bir kütüphane kuran öğretmenler, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan astsubay üstçavuş Musa Özalkan’ın ismini kütüphaneye verdi.

Okulun müdür yardımcısı Fahri Düşünekli, yaptığı açıklama, uzun zamandır öğrencilerinin okul için kütüphane talep ettiğini bunun gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kütüphanenin öğretmenlerin çabasıyla kurulduğunu hatırlatan Düşünekli, “Okulumuzun fiziki şartlarını iyileştirdikten sonra çocuklarımıza kütüphane hediye edelim istedik. Hem öğrencilerimizin hem de çevre köy ve okullarımızın yararlanabileceği bir şekilde kütüphane dizayn ettik, ilk ve ortaokul ile satranç odası ayrı ayrı olmak üzere tasarladık. Kütüphanemizi bitirirken şehadete yürüdüğü yolda ardında bıraktığı vasiyetle eğitimin önemine tekrar tekrar değinen şehidimiz astsubay üstçavuş Musa Özalkan’ın ismini vermeyi uygun gördük. Bugün de açılışımızı yaptık, tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İngilizce öğretmeni Sema Özer kütüphanenin kurulması için arkadaşlarıyla büyük emek harcadıklarını belirterek, şunları söyledi: “Okulumuza bir kütüphane kurmak istedik, çocukları başka hayatlarla tanıştırabilmek için, bunun da en iyi yolunun kütüphane kurmakla olabileceğini düşündük. Kütüphanemiz ortaokul, ilkokul ve satranç odalarından oluşuyor. Kütüphanemizin isminin Musa Özalkan olmasına ise öğretmen arkadaşlarımız ve idarecilerimizle karar verdik. Vasiyetinde kendi isminin bir okula verilmesini istemesini göz önüne aldık.”

Kütüphane açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, sendika başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve bazı veliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Motosiklet kazası güvenlik kamerasına yansıdı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir kişinin hayatını kaybettiği motosiklet kazası, bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Alınan bilgilere göre, Şanlıurfa – Siverek karayolunda motosiklet ile seyir halindeki Murat T., direksiyon hakimiyetini kaybederek kaldırıma çarptı. Kaza sırasında yaklaşık 1 metre yükselen motosiklet sürücüsü, kaldırımdaki ağaca çarptıktan sonra hızla yere düştü. O anlar cadde […]